Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Słowackie lufy dla Mjölnera

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 września 2017

BAE Systems i słowackie przedsiębiorstwo Konstrukta, dysponujące własnym dział projektowania systemów artyleryjskich, podpisały umowę w sprawie produkcji luf dla moździerza samobieżnego Mjölner, który będzie używany przez Armén (wojska lądowe Szwecji). Wartość porozumienia nie została ujawniona.

/ Ilustracja: BAE Systems

Konstrukta wyprodukuje 84 lufy kal. 120 mm, które następnie zostaną zmodyfikowane zgodnie z wymaganiami systemu Mjölner i zamontowane w bojowych wozach piechoty CV90 Armén. Dostawy luf rozpoczną się w grudniu 2017 i będą kontynuowane do lipca 2020. Dostawcą stali na lufy będzie inne słowackie przedsiębiorstwo, ZTS Metalurg (Ray Service w programie Mjölner, 2017-05-04).

BAE Systems nawiązało także kontakty z kilkoma innymi podmiotami ze Słowacji, aby wspólnie zaoferować trójwspółrzędnościowy radar obserwacji przestrzeni powietrznej średniego i dalekiego zasięgu Commander SK, który może być dostarczany w wersji mobilnej lub pół-statycznej.

Radar Commander używany jest przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) do obserwacji i dozorowania brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Urządzenie zostało też sprawdzone w rzeczywistych warunkach operacyjnych i ekstremalnym klimacie Iraku i Afganistanu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.