Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Słowackie lufy dla Mjölnera

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 września 2017

BAE Systems i słowackie przedsiębiorstwo Konstrukta, dysponujące własnym dział projektowania systemów artyleryjskich, podpisały umowę w sprawie produkcji luf dla moździerza samobieżnego Mjölner, który będzie używany przez Armén (wojska lądowe Szwecji). Wartość porozumienia nie została ujawniona.

/ Ilustracja: BAE Systems

Konstrukta wyprodukuje 84 lufy kal. 120 mm, które następnie zostaną zmodyfikowane zgodnie z wymaganiami systemu Mjölner i zamontowane w bojowych wozach piechoty CV90 Armén. Dostawy luf rozpoczną się w grudniu 2017 i będą kontynuowane do lipca 2020. Dostawcą stali na lufy będzie inne słowackie przedsiębiorstwo, ZTS Metalurg (Ray Service w programie Mjölner, 2017-05-04).

BAE Systems nawiązało także kontakty z kilkoma innymi podmiotami ze Słowacji, aby wspólnie zaoferować trójwspółrzędnościowy radar obserwacji przestrzeni powietrznej średniego i dalekiego zasięgu Commander SK, który może być dostarczany w wersji mobilnej lub pół-statycznej.

Radar Commander używany jest przez Royal Air Force (królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) do obserwacji i dozorowania brytyjskiej przestrzeni powietrznej. Urządzenie zostało też sprawdzone w rzeczywistych warunkach operacyjnych i ekstremalnym klimacie Iraku i Afganistanu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.