Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5 korwet dla Deutsche Marine

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 17 września 2017

Niemiecka agencja zajmująca się m.in. zakupami uzbrojenia – BAAINBw (Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der Bundeswehr) zamówiła 5 zmodernizowanych korwet typu Braunschweig (K130) za 2,4 mld Euro. Ma je zbudować konsorcjum ARGE K130 z Lürssen Werft z Bremen na czele. W jego skład wchodzą też ThyssenKrupp Marine Systems z Hamburga i German Naval Yards Kiel. Dostawy mają potrwać od 2022 do 2025. Poza korwetami mają zostać zbudowane dwa ośrodki szkoleniowe.

Główne systemy uzbrojenia i rozpoznania korwet klasy Braunschweig (K130) / Zdjęcie: Deutsche Marine

Dodatkowe korwety rakietowe typu Braunschweig uzupełnią w Deutsche Marine pięć jednostek tego typu, które przyjęto do służby w latach 2008-2013. Zgodę na zakup w czerwcu br. wyraził Bundestag (Kolejne korwety K130, 2017-06-28). Dowództwo Deutsche Marine uznaje go za niezbędny do realizacji nowych zadań operacyjnych.

Korwety rakietowe typu Braunschweig mają 88,8 m długości i 13 m szerokości. Wypierają 1840 t i rozwijają 26 w. Przy prędkości marszowej 15 w zasięg przekracza 4600 km. Załogę stanowi 61 oficerów i marynarzy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.