Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zakończono testy USNS City of Bismarck

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 września 2017

Austal USA zakończyło testy morskie szybkiego katamaranu transportowego USNS City of Bismarck.

Okręty klasy EPF służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t. wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą jednostki zazwyczaj noszą nazwy małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości / Zdjęcie: USN

Pracownicy amerykańskiej stoczni Austal USA przeprowadzili kilkudniowe testy morskie szybkiego katamaranu transportowego USNS City of Bismarck (T-EPF-9), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF). W ich trakcie ocenie poddano pracę systemów pokładowych okrętu, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, modułów nawigacji satelitarnej i stacji łączności radiowej.

Okręt jest obecnie przygotowywany do testów odbiorczych, które zostaną przeprowadzone przez specjalistów z Board of Inspection and Survey (INSURV). Po ich zakończeniu jednostka będzie mogła zostać przekazana US Navy i przyjęta do służby.

USNS City of Bismarck jest dziewiątym z serii co najmniej dwunastu szybkich katamaranów transportowych typu Spearhead, które zostaną zbudowane dla US Navy. Okręt zwodowano w czerwcu (Wodowanie USNS City of Bismarck, 2017-06-12). W maju jednostkę ochrzczono (Chrzest USNS City of Bismarck, 2017-05-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.