Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakończono testy USNS City of Bismarck

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 września 2017

Austal USA zakończyło testy morskie szybkiego katamaranu transportowego USNS City of Bismarck.

Okręty klasy EPF służą US Navy do transportu żołnierzy i sprzętu wojskowego, a także zaopatrzenia w rejony działań bojowych. Mogą zabrać na pokład ponad 300 wojskowych i co najmniej 600 t. wyposażenia. Zgodnie z przyjętą przez USN zasadą jednostki zazwyczaj noszą nazwy małych miast lub miejscowości, które odzwierciedlają tradycyjne amerykańskie wartości / Zdjęcie: USN

Pracownicy amerykańskiej stoczni Austal USA przeprowadzili kilkudniowe testy morskie szybkiego katamaranu transportowego USNS City of Bismarck (T-EPF-9), typu Spearhead, klasy Expeditionary Fast Transport (EPF). W ich trakcie ocenie poddano pracę systemów pokładowych okrętu, w tym układu napędowego, urządzeń obserwacyjnych, modułów nawigacji satelitarnej i stacji łączności radiowej.

Okręt jest obecnie przygotowywany do testów odbiorczych, które zostaną przeprowadzone przez specjalistów z Board of Inspection and Survey (INSURV). Po ich zakończeniu jednostka będzie mogła zostać przekazana US Navy i przyjęta do służby.

USNS City of Bismarck jest dziewiątym z serii co najmniej dwunastu szybkich katamaranów transportowych typu Spearhead, które zostaną zbudowane dla US Navy. Okręt zwodowano w czerwcu (Wodowanie USNS City of Bismarck, 2017-06-12). W maju jednostkę ochrzczono (Chrzest USNS City of Bismarck, 2017-05-16). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.