Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Northrop Grumman kupuje Orbital ATK

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Astronautyka, 18 września 2017

Northrop Grumman ogłosił informację o planowanym zakupie Orbital ATK. W ten sposób amerykański koncern chce zwiększyć swój udział w sektorze rakietowym. Transakcja ma być warta ponad 9,2 mld USD.

Orbital ATK jest jedną z dwóch kompanii realizujących na rzecz NASA transport ładunków na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ang. ISS). Początkowa wartość kontraktu wynosi 3,1 mld USD / Zdjęcie: NASA

Po przejęciu Orbital ATK koncern Northrop Grumman wzmocni swój udział w amerykańskim sektorze zbrojeniowo-kosmicznym. Wartość jego przychodów może wzrosnąć z blisko 25 mld USD w 2016 (Top 100 Defense News – czołówka bez zmian, 2017-07-24) do 30 mld USD w 2017 (w 2016 przychody Orbital ATK wyniosły blisko 4,5 mld USD, w tym w sektorze zbrojeniowym 2,9 mld USD – koncern zajął 31 miejsce na liście Top 100 Defense News).

Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2018. Northrop Grumman ma zapłacić akcjonariuszom Orbital ATK 7,8 mld USD, po 134,5 USD za akcję. 1,4 mld USD zostanie przeznaczony na pokrycie strat kupowanej spółki.

Fuzja Northrop Grummana z Orbital ATK to druga podobna transakcja w amerykańskim sektorze lotniczo-zbrojeniowym ogłoszona w ostatnich dniach. Poprzednia dotyczyła decyzji UTC o przejęciu Rockwell Collinsa. Ta transakcja ma być warta 30 mld USD (UTC kupuje Rockwell Collinsa, 2017-09-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.