Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Półroczne wyniki Enter Air

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 19 września 2017

Przychody Enter Air w 1. połowie 2017 r wzrosły do 365 mln zł z 285,9 mln zł w analogicznym okresie ub. r.

Duży popyt na przewozy zgłaszany przez touroperatorów powoduje, że Enter Air rozważa powiększenie floty przed sezonem lato 2018 / Zdjęcie: Enter Air

Za nami udana pierwsza połowa roku i bardzo aktywny sezon wakacyjny. Osiągnięte wyniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Przychody linii to 365 mln zł, a zysk operacyjny – 15,1 mln zł. Tradycyjnie w drugiej części roku koncentrujemy się na planowaniu następnego sezonu. Na początku września podpisaliśmy z Rainbow Tours kontrakt na kolejny rok, którego wartość jest o ponad 40%. wyższa w porównaniu z obecnie obowiązującą umową. Prowadzimy też zaawansowane negocjacje z innymi dużymi touroperatorami – mówi dyrektor generalny Enter Air Grzegorz Polaniecki. – Zainteresowanie zagranicznymi wycieczkami rośnie, a popyt na nasze usługi jest coraz większy, dlatego rozważamy powiększenie floty o kolejne Boeingi 737-800 przed sezonem lato 2018 – dodaje Polaniecki.

W pierwszym półroczu 2017 Enter Air wykonał więcej lotów niż w analogicznym okresie 2016, co jest zauważalne we wzroście przychodów o ponad 27%. W omawianym okresie w ujęciu rok do roku wzrosły ceny paliwa lotniczego. Dzięki klauzulom paliwowym zawartym w umowach zwyżkę uwzględniono w realizowanej sprzedaży, co pozwoliło skompensować wzrost kosztów. Zmienność cen paliwa miała w tym przypadku neutralne znaczenie dla wyników, wpływając tylko nieznacznie na marże (Dobry kwartał Enter Air, 2017-05-17).

Wyższe wyniki w 1. półroczu 2016 niż w tym roku to efekt korzystnej transakcji zamiany leasingu operacyjnego na finansowy. W marcu 2017 Enter Air i PKO Leasing zawarły kolejną umowę finansowania Boeinga 737-800. We wrześniu została podpisana umowa z Rainbow Tours o współpracy w sezonie lato 2018 i zima 2018/2019 (do 30 kwietnia 2019). Wartość umowy wynosi 46,3 mln USD (ok. 165 mln zł) i jest o 41 % wyższa w porównaniu z umową sprzed roku. Enter Air prowadzi obecnie negocjacje z kolejnymi touroperatorami i oczekuje, że zakończą się one podpisaniem kolejnych umów.

Flota Enter Air to aktualnie 18 Boeingów 737-800 i jeden 737-400. Duży popyt na przewozy zgłaszany przez touroperatorów powoduje, że spółka rozważa powiększenie floty przed sezonem lato 2018. Enter Air ma również zamówienie na 6 Boeingów 737-8 MAX, a pierwsze 2 z nich dołączą do floty już pod koniec 2018.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.