Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Czołgiści w Kanadzie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 19 września 2017

Żołnierze z 10. Brygady Kawalerii Pancernej, biorący udział w zawodach Worthington Challenge 2017, dotarli do kanadyjskiej bazy wojskowej w Gagetown, która będzie areną zmagań.

24 września żołnierze z 10. Brygady Kawalerii Pancernej rozpoczną udział w zawodach Worthington Challenge 2017, które odbedą się w kanadyjskiej bazie wojskowej w Gagetown / Zdjęcie: st. chor. Rafał Mniedło

Zawody Worthington Challenge 2017 rozpoczną się 24 września. Żołnierze z 10. Brygady Kawalerii Pancernej przybyli do Kanady tydzień wcześniej żeby przejść kompleksowe szkolenie dotyczące posługiwania się bronią osobistą i zespołową, w którą zostaną wyposażeni na czas rywalizacji. Wojskowi ze Świętoszowa poświęcą ten czas także na weryfikację różnorodnych procedur działania, które będą obowiązywały w trakcie zawodów.

Żołnierze z 10. BKPanc. przeszli dwa pierwsze szkolenia dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej, która będzie stanowiła jedną z konkurencji. Zapoznali się także z kanadyjskim uzbrojeniem, którego będą używać podczas zawodów. Następne dni szkolenia zostaną poświęcone wyjaśnieniu takich zagadnień jak działanie w terenie skażonym, a także rozpoznanie.

Podczas Worthington Challenge 2017 czołgiści ze świętoszowskiej jednostki rywalizować będą z załogami z Chile, Danii, Kanady i USA. W trakcie zawodów polscy żołnierze będą korzystać z czołgów Leopard 2A4 udostępnionych przez kanadyjskie wojska lądowe.

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej i st. chor. Rafała Mniedło, 10. BKPanc.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.