Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MOSG na ćwiczeniach MW RP

Marynarka wojenna, Służby państwowe, Strategia i polityka, 20 września 2017

Jednostki pływające Morskiego Oddziału Straży Granicznej wzięły udział w trwających na Bałtyku manewrach Marynarki Wojennej RP.

Wydzielone elementy Morskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyły w manewrach morskich organizowanych na Bałtyku przez Marynarkę Wojenną RP / Zdjęcie: Morski Oddział Straży Granicznej

W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki pływające Morskiego Oddziału Straży Granicznej, SG-212 i SG-213 z dywizjonów w Świnoujściu i Gdańsku. Załoga SG-212 z Pomorskiego Dywizjonu SG wzięła udział 18 września w manewrach Wargacz-17. Jej zadaniem było wyjście interwencyjne w rejon strefy zamkniętej dla żeglugi i rybołówstwa, będącej poligonem morskim.

Funkcjonariusze SG mieli wykryć, rozpoznać i skontrolować jednostkę pływającą, która znalazła się na tym akwenie i tym samym utrudniała wykonywanie zadań na morzu przez okręty Marynarki Wojennej. Ćwiczebna interwencja Straży Granicznej zakończyła się powodzeniem.

Z kolei jednostka pływająca SG-213 z Kaszubskiego Dywizjonu SG 19 września uczestniczyła w manewrach 3. Flotylli Okrętów pk. Ostrobok-17. Ćwiczenia, prowadzone na wodach Zatoki Gdańskiej i Bałtyku środkowym, potrwają do 22 września.

Na podstawie informacji MOSG


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.