Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Diamond na czele SNMG 2

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 września 2017

Brytyjski niszczyciel rakietowy HMS Diamond przejął obowiązki okrętu flagowego 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO.

Załoga HMS Duncan (na zdjęciu po lewej) przekazała obowiązki okrętu flagowego SNMG2 marynarzom HMS Diamond (po prawej) podczas spotkania obu jednostek w czarnogórskim porcie morskim w miejscowości Bar / Zdjęcie: Royal Navy

HMS Diamond (D34, HMS Diamond testuje Sea Viper, 2017-05-31) zastąpił w tej roli inny niszczyciel rakietowy typ 45, HMS Duncan (D37), który stał na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2) od czerwca. Brytyjska jednostka będzie nadzorowała działanie okrętów SNMG2 operujących na wodach Morza Śródziemnego i Czarnego. Do ich zadań należeć będzie m.in. kontrola wybranych akwenów i współpraca z siłami morskimi lokalnych partnerów w celu ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów do Europy.

Co ciekawe, pierwotnie zakładano, że miejsce HMS Duncan na czele SNMG2 zajmie śmigłowcowiec HMS Ocean (L12), który pod koniec sierpnia opuścił port macierzysty HMNB (Her Majesty's Naval Base) Devonport na południu kraju (Nowa misja HMS Ocean, 2017-08-30). Royal Navy postanowiła jednak zmienić przeznaczenie okrętu i skierować go w rejon Karaibów, gdzie jego załoga niesie pomoc humanitarną ofiarom huraganu Irma, który spustoszył ogromne połacie terenu w tym regionie.

Warto przypomnieć, że w ub.r. w składzie SNMG2 funkcjonowała polska fregata rakietowa ORP Gen. T. Kościuszko (273), typu Oliver Hazard Perry (Powrót polskich okrętów , 2016-09-17). Przez dwa miesiące okręt prowadził działania operacyjne na Morzu Śródziemnym, wspierając wspólnotę międzynarodową w walce z napływem nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu do Europy. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.