Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Odbiór INS Kalvari

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 września 2017

Marynarka wojenna Indii odebrała we czwartek pierwszy okręt podwodny typu Kalvari.

Odbiór INS Kalvarii jest ostatnim etapem na drodze do oficjalnego przyjęcia okrętu do służby. Według lokalnych mediów miałoby dojść do tego jesienią / Zdjęcie: MO Indii

W obecności władz zlokalizowanej w Bombaju stoczni Mazagon Dock Limited (MDL) marynarka wojenna Indii odebrała okręt podwodny INS Kalvari (S50), typu Kalvarii. Jednostka trafiła do indyjskiej floty po serii testów morskich, podczas których sprawdzono jej osiągi, funkcjonowanie systemów pokładowych i potencjał operacyjny (INS Kalvari wystrzelił torpedę, 2017-06-01).

INS Kalvari jest pierwszym z sześciu okrętów podwodnych typu Kalvari, które stocznia MDL buduje na zlecenie marynarki wojennej Indii (Kolejne Scorpene dla Indii, 2017-03-21). W styczniu w Bombaju zwodowano drugą jednostkę, INS Khanderi (S51, Wodowanie INS Khanderi, 2017-01-12), która przechodzi obecnie testy morskie (Testy morskie INS Khanderi, 2017-06-05).

Okręty podwodne typu Kalvari powstają w ramach programu P-75. Oparto je na projekcie jednostek typu Scorpène, udostępnionym przez francuską Naval Group. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.