Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odbiór INS Kalvari

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 września 2017

Marynarka wojenna Indii odebrała we czwartek pierwszy okręt podwodny typu Kalvari.

Odbiór INS Kalvarii jest ostatnim etapem na drodze do oficjalnego przyjęcia okrętu do służby. Według lokalnych mediów miałoby dojść do tego jesienią / Zdjęcie: MO Indii

W obecności władz zlokalizowanej w Bombaju stoczni Mazagon Dock Limited (MDL) marynarka wojenna Indii odebrała okręt podwodny INS Kalvari (S50), typu Kalvarii. Jednostka trafiła do indyjskiej floty po serii testów morskich, podczas których sprawdzono jej osiągi, funkcjonowanie systemów pokładowych i potencjał operacyjny (INS Kalvari wystrzelił torpedę, 2017-06-01).

INS Kalvari jest pierwszym z sześciu okrętów podwodnych typu Kalvari, które stocznia MDL buduje na zlecenie marynarki wojennej Indii (Kolejne Scorpene dla Indii, 2017-03-21). W styczniu w Bombaju zwodowano drugą jednostkę, INS Khanderi (S51, Wodowanie INS Khanderi, 2017-01-12), która przechodzi obecnie testy morskie (Testy morskie INS Khanderi, 2017-06-05).

Okręty podwodne typu Kalvari powstają w ramach programu P-75. Oparto je na projekcie jednostek typu Scorpène, udostępnionym przez francuską Naval Group. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.