Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie RSS Indomitable

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 września 2017

W Singapurze zwodowano piąty okręt patrolowy typu Independence.

Okręt patrolowy RSS Indomitable podczas ceremonii wodowania w stoczni ST Marine / Zdjęcie: MO Singapuru

W obecności przedstawicieli ministerstwa obrony i dowództwa marynarki wojennej Singapuru pracownicy stoczni Singapore Technologies (ST) Marine zwodowali okręt patrolowy RSS Indomitable (19), typu Independence. W najbliższych miesiącach jednostka przejdzie prace wykończeniowe. Następnie rozpoczną się testy morskie, które poprzedzą przekazanie jej odbiorcy i przyjęcie do służby.

RSS Indomitable jest piątym okrętem patrolowym typu Independence budowanym przez ST Marine dla marynarki wojennej Singapuru. Pierwsza z jednostek, RSS Independence (15), została przyję ta do służby w maju (RSS Independence w linii, 2017-05-05). Ceremonia zbiegła się z obchodami 50-lecia marynarki wojennej Singapuru. Kolejne, RSS Sovereignty (16), RSS Unity (17) i RSS Justice (18), są na różnym etapie prac wykończeniowych lub testów morskich (Wodowanie 4. LMV, 2017-03-20).

Okręty patrolowe typu Independence mają 80 m długości i 12 m szerokości. Wypierają 1250 t i rozwijają 27 w. Zasięg wynosi ok. 6500 km. Autonomiczność oblicza się na 14 dni. Uzbrojono je m.in. w pionowe wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych / przeciwrakietowych VL Mica, 76-mm armatę morską Oto Melara, 2 zdalnie sterowane moduły uzbrojenia Oto Melara Hitrole wyposażone w 12,7-mm wkm i pojedyncze 25-mm działo Rafael Typhoon. Każdy z patrolowców otrzyma też 2 radary nawigacyjne SharpEye od Kelvina Hughesa (Radary SharpEye dla LMV, 2016-08-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.