Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pogranicznicy wrócili z Macedonii

Służby państwowe, Strategia i polityka, 25 września 2017

18 września do Polski wrócili funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy od 15 sierpnia uczestniczyli w 8. edycji misji w Macedonii.

Grupa polskich pograniczników wróciła z misji w Macedonii / Zdjęcie: Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej

Dowódcą operacji był płk SG Adam Lasikowski, który na co dzień pełni służbę w Sztabie Komendanta Głównego Straży Granicznej. Zastępcą dowódcy był funkcjonariusz z Zakładu Zabezpieczenia Działań OSS SG w Lubaniu, mjr SG Łukasz Karliński. Do Macedonii wyjechali również funkcjonariusze z Komendy Głównej Straży Granicznej, Karpackiego, Morskiego, Warmińsko - Mazurskiego, Nadbużańskiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego, Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego i Podlaskiego Oddziałów Straży Granicznej, a także z Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie i Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie (VII misja SG w Macedonii, 2017-07-17).

Polscy strażnicy graniczni udzielali wsparcia macedońskiej policji w działaniach prowadzonych na granicy z Grecją. Do zadań wspólnych patroli należało przede wszystkim zapobieganie nielegalnym przekroczeniom granicy poza przejściami granicznymi, prowadzenie obserwacji miejsc dogodnych do przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom, przekazywanie informacji o sytuacji w rejonie granicy państwowej policji macedońskiej, a także wspieranie w zabezpieczeniu porządku publicznego na wyznaczonym obszarze działań.

Trzydziestu polskich pograniczników zatrzymało 123 nielegalnych imigrantów z Albanii, Bangladeszu, Indii, Pakistanu i Syrii. Polacy przemierzyli 22 tys. km, kontrolując setki pojazdów przemieszczających się głównymi szlakami komunikacyjnymi w głąb Europy.

Wyjazd został poprzedzony szkoleniem zgrywającym, które zrealizowano w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W jego trakcie funkcjonariusze zapoznawali się m.in. z przepisami prawa Republiki Macedonii i kulturowymi zwyczajami regionu. Ćwiczyli również poruszanie się pojazdów w kolumnie, posługiwanie się bronią palną i zastosowanie środków przymusu bezpośredniego oraz kontrolę pojazdów i osób. Przeprowadzono także ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy w trakcie realizacji zadań służbowych, w tym ewakuację i samoewakuację z pojazdu.

Na podstawie informacji OSS Straży Granicznej


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.