Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powrót HMS Duncan

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 25 września 2017

Niszczyciel rakietowy HMS Duncan powrócił do portu macierzystego w Portsmouth po zakończeniu trzymiesięcznej misji bojowej w strukturach NATO.

HMS Duncan wchodzi do HMNB Portsmouth / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

HMS Duncan (D 37), typ 45, powrócił do HMNB (Her Majesty's Naval Base) Portsmouth na południu kraju po zakończeniu trzymiesięcznej misji bojowej na Morzu Śródziemnym i Czarnym. Latem okręt stał na czele 2 Grupy Stałego Zespołu Okrętów NATO (SNMG2). W tym czasie niszczyciel rakietowy odbył wizyty w portach morskich ośmiu państw regionu i przeszedł ok. 28 tys. km.

Do zadań HMS Duncan należało m.in. patrolowanie i kontrola wybranych akwenów, a także współpraca z siłami morskimi lokalnych partnerów w celu ograniczenia napływu nielegalnych imigrantów do Europy. Okręt wziął również udział w serii ćwiczeń morskich organizowanych wspólnie z innymi państwami regionu.

Przed tygodniem obowiązki HMS Duncan przejął kolejny niszczyciel rakietowy typ 45, HMS Diamond (D 34, HMS Diamond na czele SNMG 2, 2017-09-21). Co ciekawe, pierwotnie zakładano, że miejsce HMS Duncan na czele SNMG2 zajmie śmigłowcowiec HMS Ocean (L12), który pod koniec sierpnia opuścił port macierzysty HMNB Devonport na południu kraju (Nowa misja HMS Ocean, 2017-08-30). Royal Navy postanowiła jednak zmienić przeznaczenie okrętu i skierować go na Karaiby, gdzie jego załoga niesie pomoc humanitarną ofiarom huraganu Irma, który spustoszył ogromne połacie terenu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.