Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Tarasa w linii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 września 2017

Marynarka wojenna Indii przyjęła dziś do służby okręt patrolowy INS Tarasa, typu Car Nicobar.

INS Tarasa podczas dzisiejszej uroczystości / Zdjęcie: MO Indii

Okręt przyjęto do służby podczas dzisiejszej ceremonii w Bombaju. Gościem honorowym uroczystości był wiceadm. Girish Luthra, stojący na czele Zachodniego Dowództwa marynarki wojennej Indii. Obecni byli również przedstawiciele producenta jednostki, stoczni Garden Reach Shipbuilders and Engineers (GRSE) z Kalkuty w stanie Bengal Zachodni.

INS Tarasa jest czwartym i ostatnim okrętem patrolowym typu Car Nicobar pochodzącym z drugiej transzy dostaw. W 2016 do służby przyjęto INS Tarmugli (T91) i INS Tihayu (T93, INS Tihayu w linii, 2016-10-24; INS Tarmugli w linii, 2016-05-25), które stacjonują w Visakhapatnam. W marcu br. w linii znalazł się INS Tillanchang (T92) stacjonujący w mieście Karwar (INS Tillanchang w linii, 2017-03-14).

Projekt nowych okrętów udoskonalono w porównaniu do dziesięciu patrolowców przyjętych do służby w l. 2009-2011. Polepszono m.in. osiągi, w tym zasięg i autonomiczność. Zamontowano również nowe wyposażenie pokładowe, np. urządzenia obserwacyjne, moduły nawigacji satelitarnej i stacje łączności radiowej.

Okręty patrolowe typu Car Nicobar wypierają ok. 320 t. Mają 48 m długości i 7,5 m szerokości. Napędzane są 3 dieslami MTU 16V 4000 M90. Rozwijają 30-35 w. Załogę stanowi 45 oficerów i marynarzy. Na uzbrojenie składa się 30-mm działo morskie CRN 91, dwa 12,7-mm wkm i PPZR bardzo bliskiego zasięgu Igła. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.