Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Irlandczycy strzelają z RBS 70

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 27 września 2017

Saab poinformował, że żołnierze an tArm (wojsk lądowych Irlandii) odbyli szkolenie w ostrym strzelaniu z przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych RBS 70 i RBS 70 NG. Zorganizowano je w ośrodku Boforsa zlokalizowanym w szwedzkim mieście Karlskoga.

Podczas ćwiczeń żołnierze wojsk lądowych Irlandii odpalili 10 pocisków z głowicami bojowymi z ppzr RBS 70/NG / Zdjęcie: Saab

Podczas czterodniowego szkolenia personel An Cór Airtléire (Korpusu Artylerii) i An Cór Ordanáis (Korpusu Zaopatrywania) odbył kursy eksploatacji i obsługi ppzr RBS 70/NG z użyciem syntetycznych urządzeń i szkoleniowych. Następnie, podczas strzelań, Irlandczycy odpalili 10 pocisków z głowicami bojowymi: 8 z RBS 70 do celów statycznych i mobilnych oraz 2 z RBS 70NG, po jednym do celu statycznego i mobilnego.

Strzelania były olbrzymim sukcesem. Operatorzy RBS 70 i RBS 70 NG osiągnęli doskonałe wyniki. Ściśle współpracowaliśmy z irlandzką armią wspierając ich ambicje polepszenia zdolności obrony powietrznej i będziemy kontynuować je w przyszłości – powiedział Görgen Johansson, starszy wiceprezes i szef działu Saab Dynamics.

RBS 70 jest niezawodnym i łatwy w użyciu zestawem obrony powietrznej. Od wielu lat jest eksploatowany przez naszą armię. Używamy go w różnych środowiskach do ochrony narodowych wydarzeń i wizyt gości zagranicznych. Operatorzy naszych sił zbrojnych uważają go za uzbrojenie, na którym mogą polegać niezależnie od warunków pogodowych lub środków zakłócających – dodał Commandant (mjr) Greg Burns z an tArm.

Dotychczas 19 krajów zamówiło ponad 1600 ppzr RBS 70, a także ponad 18 tys. przeznaczonych do nich pocisków (Zlecenie na RBS 70 NG, 2016-09-22, Łotwa kupuje RBS 70, 2016-09-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.