Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Taktyczny desant śmigłowcowy

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 29 września 2017

Żołnierze szwadronowej grupy bojowej z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej we współdziałaniu z komponentem lotniczym wykonali taktyczny desant śmigłowcowy.
Pododdziały 25. BKPow. przeprowadziły taktyczny desant śmigłowcowy / Zdjęcia: szer. Agnieszka Grzelak, 25. BKPow.

W czwartek 25. Brygada Kawalerii Powietrznej otrzymała zadanie wykonania taktycznego desantu śmigłowcowego. Jego celem było opanowanie kluczowego rejonu (obiektu Alfa) i utrzymanie go do czasu podejścia Oddziału Wydzielonego z 12. Dywizji Zmechanizowanej. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach kolejnego etapu ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. Dragon-17 (Inauguracja ćwiczenia Dragon-17, 2017-09-21).

Żołnierze z 1. batalionu kawalerii powietrznej, po załadowaniu na środki transportu lotniczego przemieścili się drogą powietrzną do nakazanego rejonu na pokładzie śmigłowców: Mi-17 ze składu 25. BKPow. i CH-47 Chinook z amerykańskiej 10th Combat Aviation Brigade. Przerzut wojsk odbył się przy osłonie śmigłowców W-3W Sokół.

Po desantowaniu kawalerzyści opanowali obiekt Alfa i utrzymali go do czasu połączenia się z Oddziałem Wydzielonym 12. DZ. Akcję wspierał taktyczny zespół działań psychologicznych. Po wykonaniu zadania szwadronowa grupa bojowa powróciła do rejonu ześrodkowania i przystąpiła do odtwarzania zdolności bojowej.

Na podstawie informacji por. Michał Kolad, 25. BKPow.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.