Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Fregaty FREMM dla Grecji

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 stycznia 2009

W czwartek przedstawiciele greckiej marynarki wojennej poinformowali, że zamierzają kupić 4 fregaty FREMM, z opcją na kolejne 2. Wartość kontraktu wyniesie prawdopodobnie 11,4 mld Euro.


Pierwsze fregaty FREMM powinny zostać przyjęte do służby w marynarce wojennej Francji w 2012. Praktycznie równocześnie trafią również do marynarki Włoch i pierwszego klienta eksportowego - Maroka. Jeżeli zapowiedziana parę dni temu transakcja dojdzie do skutku, Grecja zakupi największe jednostki bojowe. Przy wyporności ok. 6 000 t, okręty typu FREMM będą dwa razy większe, niż fregaty typu Kortenaer i Hydra (MEKO-200HN) / Rysunek DCNS

Grecy chcę pozyskać następców dla części fregat typu Kortenaer. Polemikó Naftikó posiada 10 takich okrętów, które wyszły do służby w latach 1978-1982. 8 z nich zostało zakupionych po wycofaniu ich z marynarki holenderskiej. W tym roku zostanie zakończony proces modernizacji 6 jednostek. Pozostałe powinny zostać zastąpione fregatami FREMM.

Będą one budowane przez miejscowe stocznie, w oparciu o plany i podzespoły, dostarczane przez francuską DCNS. Z Francji będą również pochodziły śmigłowce pokładowe - prawdopodobnie Super Pumy. Grecki minister obrony narodowej dał do zrozumienia, że jego kraj jest jednocześnie zainteresowany pozyskaniem morskiej wersji pocisku samosterującego SCALP.

Rozmowy w sprawie szczegółów kontraktu, w tym wyposażenia, cen i terminów dostaw, powinny rozpocząć się w najbliższym czasie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.