Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Reaper zestrzelony nad Jemenem

Lotnictwo wojskowe, 02 października 2017

Wczoraj ok. 11:00 nad stolicą Jemenu – Saną, został zestrzelony amerykański bezzałogowiec bojowy MQ-9 Reaper. Samolot spadł w płomieniach bez znacznego fragmentu lewego skrzydła na zabudowania dzielnicy Jadar. Na zdjęciach wraku można zobaczyć oznaczenia wytwórni komponentów bsl, w tym silnika (Honeywell) i belki uzbrojenia LGMA M299 (do przenoszenia kpr AGM-114 Hellfire).

Płonące szczątki rozbitego w Sanie MQ-9 Reaper / Zdjęcie: southfront.org

Bojowe bezzałogowce MQ-9 Reaper są używane do wspierania działań koalicji kierowanej przez Arabię Saudyjską, zwalczającej rebeliantów z plemienia Huti (Tragiczna pomyłka koalicjantów w Jemenie, 2015-07-28). Nie wiadomo, w jaki sposób doszło do zestrzelenia samolotu. Zwykle maszyny tego typu latają na wysokościach uniemożliwiających trafienie pociskiem z wyrzutni przenośnej lub z działka przeciwlotniczego.

Płonący amerykański bezzałogowiec spada na zabudowania dzielnicy Jadar na przedmieściach stolicy Jemenu – Sany / Zdjęcie: via CGTN


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.