Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tłumienie zamieszek w Kosowie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 02 października 2017

Żołnierze 36. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie szkolili się z zakresu panowania nad agresywnym tłumem podczas zamieszek. Szkolenie przeprowadzono w bazie wojskowej Camp Marechal de Lattre de Tassigny.
Członkowie PKW KFOR przeszli szkolenie z zakresu panowania nad agresywnym tłumem podczas zamieszek / Zdjęcia: por. Robert Ryszawy, DO RSZ

Polscy żołnierze ćwiczyli różne scenariusze działania na wypadek wystąpienia zamieszek, w tym radzenie sobie z niezadowolonym tłumem demonstrującym w pobliżu obiektów będących pod jurysdykcją sił KFOR. Zwracano również uwagę na warunki bezpieczeństwa i sytuację taktyczną ćwiczenia, a także właściwe postawy i doskonalenie technik unikania obrażeń w czasie zamieszek. Kierownikiem zajęć był dowódca kompanii manewrowej.

- Treningi z zakresu panowania nad agresywnym tłumem i procedury kontroli zamieszek stanowią istotny element szkolenia żołnierzy podtrzymujący ich zdolność do wykonywania zadań mandatowych w Kosowie (...) – powiedział dowódca 36. zmiany PKW KFOR, ppłk Robert Kruz.

Przeprowadzone ćwiczenie było ostatnim przed planowaną certyfikacją kompanii manewrowej (Patrol Air Insertion w Kosowie, 2017-09-20). Ma do niej dojść przed zapowiedzianymi na 22 października wyborami samorządowymi do gmin Republiki Kosowa, które będą odbywać się z udziałem obserwatorów Unii Europejskiej i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Na podstawie informacji ppor. Szymona Niewady, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra