Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczenia z obsługi Raków

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 października 2017

W dn. 25–29 września żołnierze kompanii wsparcia dywizjonu zabezpieczenia Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbyli szkolenie z użycia i obsługi 120-mm moździerzy samobieżnych Rak.

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba przeprowadzono zajęcia z zastosowaniem 120-mm moździerzy samobieżnych Rak / Zdjęcie: CSAiU

Żołnierze prowadzili zajęcia taktyczne nt. Prowadzenia działań bojowych przez kompanijny moduł ogniowy (KMO) Rak w ramach wsparcia ogniowego batalionu. Ćwiczenia i strzelanie amunicją bojową przeprowadzono na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Dęba.

W pierwszym dniu szkolenia przeprowadzono zajęcia z technicznego przygotowania moździerzy do strzelania. Przedsięwzięcie nadzorolowali instruktorzy z Huty Stalowa Wola, producenta wozów i WB Group, dostawcy istotnych podzespołów.

Żołnierze odbyli również szkolenie z zakresu użytkowania amunicji przeznaczonej do samobieżnych moździerzy M120K pk. Rak na podwoziu KTO Rosomak (Testy ogniowe Raków, 2017-08-25). Przez kolejne dwa dni kompania wsparcia prowadziła działania bojowe.

Na podstawie informacjie CSAiU


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra