Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zlecenie na LCS

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 października 2017

Departament Obrony USA zlecił amerykańskim stoczniom budowę i dostawę kolejnych okrętów klasy Littoral Combat Ship.

USS Omaha jest jednym z sześciu okrętów klasy LCS, typu Independence, które zostały już przekazane US Navy przez Austal USA z Mobile w Alabamie. Zamówione przed kilkoma dniami dodatkowe jednostki powinny trafić do USN do jesieni 2023 / Zdjęcie: Austal USA

Stocznia Austal USA z Mobile w stanie Alabama dostarczy US Navy piętnasty okręt klasy Littoral Combat Ship (LCS), typu Independence, przyszły LCS 30. Jego budowa powinna rozpocząć się w 2019. Z kolei konsorcjum, na czele którego stoi koncern Lockheed Martin, zbuduje dla amerykańskiej marynarki wojennej czternastą jednostkę klasy LCS, typu Freedom, przyszły LCS 27. Koszt jednostkowy obu okrętów nie powinien przekroczyć 584 mln USD (2,1 mld zł).

Jak dotąd producent z Mobile w Alabamie dostarczył US Navy sześć okrętów typu Independence, które budowane są w układzie trimarana. Ostatnią z przekazanych jednostek jest USS Omaha (LCS 12). Okręt trafił do amerykańskiej floty we wrześniu (Odbiór USS Omaha, 2017-09-19).

Z kolei konsorcjum na czele z Lockheed Martinem przekazało USN pięć jednostek typu Freedom, w tym USS Little Rock (LCS 9), który odebrano przed miesiącem (Odbiór USS Little Rock, 2017-09-26). Okręty te powstają w stoczni Marinette Marine w Wisconsin, która należy do włoskiej grupy Fincantieri. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.