Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bombardier 415 dla Malezji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 26 stycznia 2009

Przedstawiciele władz Malezji przyjęli w piątek, w czasie oficjalnej uroczystości w Subang Jaya, pierwszą z 2 zamówionych łodzi latających, Bombardier 415. Jest to maszyna w wersji MP, przeznaczona do celów obserwacyjno-patrolowych.

Większość Bombardierów 415 występuje w wersji gaśniczej. Zamówienie malezyjskie dotyczy jednak samolotów patrolowych. Miejscowa straż przybrzeżna uważa, że posiadanie samolotów, zdolnych jednocześnie do przeprowadzenia np. inspekcji czy przeprowadzenia akcji ratowniczej, jest stosunkowo tanią alternatywą dla zakupu specjalistycznych jednostek pływających, samolotów czy śmigłowców / Zdjęcie: kslreview.com

Zamówienie na dwa samoloty złożono w czerwcu 2008. Są to maszyny dla straży przybrzeżnej, wyposażone w 2 radary obserwacji bocznej i radar, pracujący w podczerwieni, zamontowany z przodu kadłuba. Ten drugi głównie dla lokalizacji rozbitków. Załoga samolotu będzie mogła również wykorzystać urządzenia do wykrywania zanieczyszczeń oraz bogato wyposażony system łączności.

Od 1994 Bombardier dostarczył odbiorcom 69 egz. samolotów modelu 415. 7 z nich zostało zniszczonych w wypadkach lotniczych. Zdecydowana większość służy jako samoloty pożarnicze, zdolne do szybkiego pobrania, np. z jeziora, ponad 6 tys. l wody. Są w tej roli wykorzystywane w Kanadzie, Grecji, Chorwacji, Francji, Hiszpanii i USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.