Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne USS Washington

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 października 2017

General Dynamics Electric Boat będzie odpowiedzialne za wsparcie techniczne atomowego okrętu podwodnego USS Washington w pierwszych miesiącach po przyjęciu do służby.

W najbliższych miesiącach USS Washington będzie poddawany różnorodnym testom, które raz jeszcze mają potwierdzić jego zdolność operacyjną. Przedsięwzięcie będzie kolejną okazją do wykrycia ewentualnych usterek technicznych, które należy usunąć, zanim okręt rozpocznie działania operacyjne / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Joshua M. Tolbert, USN

Producent z Groton w Connecticut będzie odpowiedzialny m.in. za zabezpieczenie bazy materiałowej, niezbędnej do przeprowadzenia planowanych i doraźnych przeglądów USS Washington (SSN 787), typu Virginia i dokonania ewentualnych napraw. Wartość zlecenia wynosi 20,5 mln USD (74 mln zł). Prace mają zostać wykonane do lutego 2018.

Realizacja zlecenia obejmie okres kilku miesięcy po przyjęciu USS Washington do służby, do czego doszło przed kilkoma dniami (USS Washington zostanie przyjęty do służby, 2017-10-06). W tym czasie okręt będzie nadal testowany przez US Navy, a wykryte podczas prób usterki mają zostać ostatecznie usunięte, zanim jednostka rozpocznie działania operacyjne.

USS Washington jest 14. atomowym OP typu Virginia i 4. jednostką zbudowaną w ramach trzeciej transzy (Block III). Okręty tej partii charakteryzują się m.in. zmodyfikowaną wyrzutnią pocisków manewrujących MAURC (Multiple All-Up-Round Canister) i nowocześniejszą aparaturą sonarową. Okręt ma ok. 115 m długości i 10 m szerokości. Wypiera 7900 t i rozwija 25 w. Załogę stanowią 132 osoby, w tym 15 oficerów. Na uzbrojenie składają się m.in. pociski manewrujące Tomahawk i torpedy Mk 48. OP może też przenosić bezzałogowe pojazdy głębinowe (USS Washington zostanie przyjęty do służby, 2017-10-06). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.