Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Vukovari Dubrovnik

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 stycznia 2009

W porcie wojennym w Splicie odbyła się wczoraj uroczystość nadania imion dwóm okrętom patrolowym typu Helsinki. Jednostki zostały zakupione przez Chorwację, w ramach kontraktu na dostawy transporterów AMV 8x8 od fińskiej Patrii.

HRM Vukovar. Patrolowce typu Helsinki będą jednymi z największych jednostek marynarki wojennej Chorwacji. Przy wyporności 300 t są one niewiele mniejsze od 3 okrętów typu Kralj i Končar, przy czym uzbrojenie główne (pociski RBS-15 Mk2, działo Bofors 57/70 DP) jest identyczne. Zostaną wycofane ze służby dopiero po wprowadzeniu do służby nowoczesnych korwet / Zdjęcie: MW Chorwacji

Ponad dwa miesiące temu do portu w Splicie dotarły na pokładzie statku transportowego, okręty patrolowe typu Helsinki. Zostały pozyskane za 16 mln Euro od fińskiej Patrii, która wcześniej kupiła zakonserwowane jednostki od miejscowej marynarki wojennej (FNS Oulu i FNS Kotka zostały wycofane odpowiednio w 2005 i 2007) i wyremontowała je we własnym zakresie. Była to część kontraktu na dostawy transporterów opancerzonych (Chorwacja zamawia 84 AMV 8x8, 2007-10-12).

Wczoraj w porcie wojennym w Splicie, w obecności najwyższych rangą oficerów sił zbrojnych oraz lokalnych władz, odbyła się uroczystość nadania imion obu jednostkom. RTOP-41, ex-Oulu, został nazwany Vukovar, a RTOP-42, ex-Kotka - Dubrovnik.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra