Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne testy HMS Albion

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 17 października 2017

Brytyjski okręt desantowy HMS Albion przechodzi kolejne testy morskie, przygotowujące go do powrotu do służby.

W 2018 HMS Albion ma przejąć obowiązki okrętu flagowego Royal Navy od śmigłowcowca HMS Ocean, który z kolei powinien zostać wycofany ze służby / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Przez najbliższe sześć tygodni HMS Albion (L14), typu Albion, będzie przechodził testy sprawdzające zdolność okrętu do prowadzenia operacji desantowych. W tym czasie ocenie poddane zostanie m.in. funkcjonowanie wybranych systemów i elementów wyposażenia pokładowego jednostki, a także zgranie i przeszkolenie załogi.

Od kilku miesięcy HMS Albion przechodzi serię testów morskich, które poprzedzą powrót okrętu do służby i wznowienie działań operacyjnych (Koniec testów HMS Albion, 2017-07-20). Pierwsze próby przeprowadzono latem nieopodal południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii. Pozwoliły one ocenić pracę wyposażenia pokładowego, w tym urządzeń obserwacyjnych, elementów układu napędowego, zestawów łączności i modułów nawigacji, które zostały naprawione lub wymienione na nowe podczas trwającego dwa lata przeglądu remontowego, połączonego z wydłużeniem trwałości użytkowej okrętu (HMS Albion gotowy do wyjścia w morze, 2017-06-16).

Remont i modernizację HMS Albion rozpoczęto w 2015. Przedsięwzięcie objęło m.in. ocenę stanu poszycia kadłuba i nadbudówki okrętu, a także naprawę lub wymianę niesprawnych i przestarzałych elementów wyposażenia. Jednostka otrzymała m.in. nowy system zarządzania walką i unowocześnioną instalację przeciwpożarową, a także trójwspółrzędną stację radiolokacyjną średniego zasięgu Artisan 3D typu 997. Ogółem plan prac stoczniowych zakładał dokonanie ponad stu zmian w konstrukcji i wyposażeniu okrętu. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.