Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Polskie zwycięstwo w Meksyku

Modelarstwo, 19 października 2017

W dniach 13-15 października Andrzej Ziober w ramach specjalnego zaproszenia uczestniczył jako pierwszy polski modelarz w największym meksykańskim konkursie modeli redukcyjnych – Nacional IPMS Mexico.

Plakat reklamowy Nacional IPMS Mexico. Zwraca uwagę jego tło w polskich barwach, będące formą uhonorowania polskiego modelarza w tej edycji konkursu

Jest to jednocześnie największy konkurs w Ameryce Łacińskiej, a tegoroczna XXXIII edycja miała charakter jubileuszowy. Do konkursu wystawiono ogółem 1182 modele, w tym w kategoriach lotniczych 272 miniatury statków powietrznych.

Fragment ekspozycji konkursowej

Andrzej Ziober startował modelem śmigłowca Mi-6 i modelem Lancastera. Obydwa polskie modele zdobyły złote medale.

Nagrody przyznane za model Lancastera

Ponadto Lancastera nagrodzono specjalną nagrodą Za najlepszy model samolotu bombowego, a Mi-6 zdobył wyróżnienia: Za najlepszy model lotniczy, Za najlepszą artystyczną interpretację modelarską, Specjalne wyróżnienie indywidualne dla autora modelu i główną nagrodę konkursu – Premio Mexico, czyli meksykański Best of show (Polskie modele w Wiecznym Mieście, 2017-04-10).

Wyróżnienia dla Andrzeja Ziobera za model śmigłowca Mi-6

Andrzej Ziober (pierwszy z lewej) jako specjalny gość konkursu, stąd w koszulce członkowskiej meksykańskiego stowarzyszenia modelarskiego, z główną nagrodą – Premio Mexico, w towarzystwie członków zarządu tej organizacji

Wśród modeli wykonanych przez meksykańskich modelarzy znalazły się także modele samolotów w polskich barwach


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra