Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

CZ Day w Warszawie

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Służby państwowe, Wojska specjalne, 19 października 2017

Prezentacja i testy najnowszych wyrobów Českiej Zbrojovki, które odbyły się 18 października w Warszawie, zgromadziły przedstawicieli większości polskich wojskowych jednostek specjalnych i formacji AT, realizacyjnych i porządku publicznego podległych resortowi spraw wewnętrznych.

/ Zdjęcie: CZ

Podczas kilkugodzinnych testów uczestniczący w CZ Day operatorzy, funkcjonariusze i żołnierze wykorzystali na strzelnicy 3000 szt. amunicji 9x19 Para, 2300 szt. amunicji 7,62x39 i 1900 szt. amunicji 5,56x45 NATO. W CZ Day uczestniczyli przedstawiciele handlowi producenta, którzy służyli wiedzą i dodatkowymi wyjaśnieniami oraz słuchali uwag i opinii uczestników imprezy (Kolejny dobry rok CZ , 2017-08-03).

Największą uwagę skupił najnowszy w ofercie czeskiego potentata pistolet samopowtarzalny na amunicję 9x19 Para – CZ P-10C. Poza zainteresowaniem karabinkami szturmowymi CZ Bren 2 i pistoletami maszynowi CZ Scorpion Evo3 uwagę przykuł także 40-mm granatnik CZ 805 G1.

Česká Zbrojovka przygotowała kilkadziesiąt egzemplarzy broni do prezentacji oraz testów. Na obiektach Klubu Strzeleckiego Proelia na terenie warszawskiej FSO 18 października testom strzeleckim poddano pistolety samopowtarzalne CZ P-07, CZ P-09 i najnowszy CZ P-10C, pistolet maszynowy CZ Scorpion Evo3 oraz karabinek szturmowy CZ Bren 2 w dwóch wersjach, na amunicję pośrednią 5,56x45 NATO i na amunicję 7,62x39 mm. To była pierwsza w Polsce, i zapewne jedna z niewielu w Europie, oficjalna okazja do testowania broni zakupionej przez GIGN – jednostkę antyterrorystyczną francuskiej Żandarmerii Narodowej.

Prezentowane były także modele do szkolenia strzeleckiego w wersji Simunition dla modeli CZ P-07 i CZ P-09 i zestaw Simunition do konwersji pm CZ Scorpion Evo3. Ponadto zaprezentowano dedykowane elementy wyposażenia dodatkowego, jak tłumiki czy kabury.

Ze względu na ograniczenia obiektów strzelnicy znajdującej się w środku miasta, nie można był przetestować granatnika CZ 805 G1. Cieszący się wielkim zainteresowaniem uczestników CZ Day granatnik prezentowany był w wersji z kolbą i jako granatnik podwieszany do broni szturmowej CZ Bren 2.

Kolejne prezentacje broni strzeleckiej marki Česká Zbrojovka planowane są dla zespołów bojowych w formie  testów wewnętrznych w jednostkach i samodzielnych pododdziałach.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.