Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Operacje lotnicze z pokładu RFA Tidespring

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 20 października 2017

Załoga zbiornikowca paliwowego RFA Tidespring we współpracy ze specjalistami z QinetiQ przeprowadziła próby operacji lotniczych z pokładu okrętu.

Śmigłowiec Merlin Mk2 podczas testów operacji lotniczych z RFA Tidespring / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Podczas testów śmigłowiec Merlin Mk2 wykonał serię operacji lotniczych z RFA Tidespring (A136), typu Tide. Przedsięwzięcie służyło ocenie gotowości okrętu do przyjmowania wiropłatów na pokładzie oraz odpowiedniego przeszkolenia i zgrania załogi. Pozytywne zakończenie prób stanowiło jeden z warunków przyjęcia jednostki do służby, co powinno nastąpić w listopadzie (RFA Tidespring w Gibraltarze).

RFA Tidespring jest pierwszym z czterech zbiornikowców paliwowych typu Tide budowanych dla Royal Fleet Auxiliary przez Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering w Republice Korei. Wiosną okręt dotarł do stoczni A&P Group we Falmouth na południowym zachodzie Wielkiej Brytanii, gdzie przeszedł prace wykończeniowe, które objęły m.in. montaż wybranych elementów wyposażenia, w tym urządzeń łączności, uzbrojenia i zestawów samoobrony (RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii, 2017-09-26).

Obecnie w zakładach A&P Group znajduje się druga z jednostek typu Tide, RFA Tiderace (A137, RFA Tiderace dotarł do Wielkiej Brytanii, 2017-09-26). Z kolei w stoczni DSME trwają prace nad pozostałymi dwoma okrętami tego typoszeregu, RFA Tidesurge (A138) i RFA Tideforce (A139). Wszystkie zaopatrzeniowce powinny znaleźć się w linii do końca 2018. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.