Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Produkcja seryjna tureckiej amunicji krążącej

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 23 października 2017

Jak poinformował Agencję Anadolu İsmail Demir, turecki podsekretarz przemysłu obronnego, przemysł tego kraju rozpoczął seryjną produkcję 3 typów amunicji krążącej – jednego w konfiguracji stałopłata i 2 wiropłatów. Turcy przewidują, że będzie ona używana przede wszystkim do zwalczania ugrupowań terrorystycznych.  Amunicja krążąca Alpagu / Rysunek: MO Turcji

Mający masę 3,7 kg Alpagu ma konfigurację stałopłata. Jego zasięg to 5 km. Przystosowany do operowania niezależnie od pory doby Alpagu może być obsługiwany przez pojedynczego żołnierza. W zależności od potrzeb może służyć do rozpoznania lub zwalczania celów. Analogiczne misje może wykonywać wiropłat Kargu, którego masa do startu wynosi 6,3 kg.

Największy z w/w, wiropłat Togan, ma służyć do zadań rozpoznawczych i obserwacyjnych, automatycznie wykrywając i klasyfikując cele stacjonarne i mobilne. Togan ma operować autonomicznie, bez ingerencji człowieka.

Od września 2016 turecki przemysł produkuje rodzimy bojowy bezzałogowy statek latający Bayraktar TB2. Dotychczas wytworzono ok. 30 bbsl tego typu, z czego 10-15 używanych jest do działań przeciwko terrorystom (Testy tureckiego bbsl, 2015-12-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.