Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Przygotowania i wybory lokalne w Kosowie

Wojska lądowe, Służby państwowe, Służby państwowe, 25 października 2017

W miniony weekend w Republice Kosowa odbyły się wybory lokalne na burmistrzów oraz członków zgromadzeń gmin. Żołnierze 36. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR zostali w tym czasie rozlokowani w bazach wojskowych na terytorium kraju, pozostając jednocześnie w gotowości do szybkiego reagowania na wypadek powstania sytuacji wymagającej obecności i wsparcia armii. Okres ten poprzedziły wspólne treningi z policją, m.in. z zakresu kontroli i panowania nad tłumem.
Żołnierze 36. zmiany PKW KFOR uczestniczyli z zabezpieczeniu przebiegu wyborów lokalnych w Republice Kosowa / Zdjęcia: st. szer. Sebastian Brzezina, DO RSZ

W wyborach uczestniczyło ponad 3 tys. międzynarodowych i niezależnych obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) i Demokracji w Działaniu. Swój udział miał także polski Zespół Łącznikowo-Monitorujący (LMT), który nadzorował wybory lokalne w trzech gminach: Strpce, Kacanik, a także graniczącej z Macedonią gminie Hani i Elezit.

Zadaniem każdej z trzech grup żołnierzy była obserwacja punktów wyborczych. - Lokale wyborcze zostały otwarte w niedzielę punktualnie o 07:00 i zamknięte o 19:00. Wybory przebiegły spokojnie, bez opóźnień, ani zakłóceń o charakterze siłowym – powiedział po przeprowadzonych wyborach oficer LMT, pełniący na co dzień służbę w kieleckim Centrum Przygotowania do Misji Zagranicznych.

W tygodniach poprzedzających wybory żołnierze 36. zmiany PKW KFOR przeszli szereg ćwiczeń m.in. z zakresu panowania nad agresywnym tłumem podczas zamieszek (Tłumienie zamieszek w Kosowie, 2017-10-02). Polacy ćwiczyli różne scenariusze działania na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej, w tym radzenie sobie z niezadowolonymi demonstrantami w pobliżu obiektów będących pod jurysdykcją sił KFOR.

Na podstawie informacji ppor. Szymona Niewady, DO RSZ
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra