Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne A-29 dla Afganistanu

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 października 2017

Sierra Nevada Corporation (SNC) i Embraer Defense & Security otrzymały od US Air Force zamówienie na dostawę 6 kolejnych samolotów uderzeniowych A-29 Super Tucano dla sił zbrojnych Afganistanu w ramach programu Light Air Suport. Afgańczycy będą używać ich także do szkolenia i rozpoznania.

Po zrealizowaniu najnowszego zamówienia wojska lotnicze Afganistanu będą dysponowały 26 A-29 Super Tucano / Zdjęcie: USAF

Produkcja samolotów rozpocznie się niebawem w zakładach w Jacksonville, w stanie Floryda. Po zrealizowaniu najnowszego zamówienia wojska lotnicze Afganistanu będą dysponowały 26 A-29 Super Tucano.

Afgańczycy eksploatują A-29 od początku 2016. Jak podaje producent, samoloty operują z co najmniej 4 baz na terenie kraju, wspierając działania rodzimych i koalicyjnych sił zbrojnych.

Dotychczas Embraer zdobył zamówienia na Super Tucano od wojsk lotniczych 13 krajów z całego świata. W eksploatacji znajduje się aktualnie ok. 200 A-29, które łącznie wylatały ponad 320 tys. h, z czego 40 tys. h podczas misji bojowych (Super Tucano z USA dla Nigerii, 2017-08-05, Pierwsze Tucano już w Afganistanie, 2016-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.