Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa zamawia NASAMS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 października 2017

Ministerstwo obrony Litwy poinformowało o zawarciu porozumienia o zakupie norweskiego systemu obrony powietrznej NASAMS.

Do 2021 litewskie siły zbrojne mają zakończyć procedurę przyjmowania do uzbrojenia dwóch baterii systemu obrony powietrznej NASAMS / Zdjęcie: Kongsberg

Umowę podpisali dziś w Wilnie dowódca wojsk lotniczych Litwy, płk Dainius Guzas i wiceprezes wykonawczy Kongsberga, Kjetil Reiten Myhra. Kontrakt opiewa na 110 mln euro (466 mln zł). Dostawy zestawów NASAMS mają zakończyć się do 2021.

Porozumienie zakłada dostawę wyposażenia, które posłuży do sformowania dwóch baterii obrony powietrznej. Umowa obejmuje również pakiet wsparcia logistycznego, a także szkolenie dla operatorów systemu NASAMS i personelu obsługowego.

Wszystkie elementy litewskich zestawów NASAMS będą fabrycznie nowe. Wyjątek stanowić mają wyrzutnie pocisków rakietowych, które zostaną pozyskane z zapasów magazynowych sił zbrojnych Norwegii. Przed dostawą na Litwę niezbędny będzie ich remont i przywrócenie stanu użyteczności. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.