Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Współpraca PLL LOT i PKOl

Lotnictwo cywilne, 03 listopada 2017

Polskie Linie Lotnicze LOT i Polski Komitet Olimpijski nawiązały pięcioletnią współpracę, w ramach której linie zostały oficjalnym przewoźnikiem narodowej reprezentacji na trzy kolejne igrzyska w Azji: zimowe w Pjongczang w 2018, letnie w Tokio w 2020 i zimowe w Pekinie w 2022. Wszystkie rejsy polskich sportowców realizowane będą Boeingami 787 Dreamliner. Na 100 dni przed zimowymi igrzyskami w Republice Korei LOT zaprezentował swój flagowy samolot w specjalnym olimpijskim malowaniu.

Boeing 787 Dreamliner w specjalnym olimpijskim malowaniu / Ilustracja: PLL LOT

W ramach wspierania polskiej kadry sportowców, LOT zaprezentował specjalne malowanie Dreamlinera, którego kadłub ozdobiły koła olimpijskie oraz hasło Proud to fly the Polish Olympic Team. Pierwszy rejs Dreamlinera dla polskiej kadry sportowców wystartuje do Seulu na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk w Pjongczang. Na swoich pokładach  polski przewoźnik gościć będzie razem około 200 członków reprezentacji, jej sponsorów i partnerów.

Jesteśmy dumni, mogąc gościć na naszych pokładach najlepszych polskich sportowców. Jesteśmy w stanie zagwarantować im najbardziej komfortową, bezpośrednią i bezpieczną podróż do trzech olimpijskich stolic: Seulu, Tokio i Pekinu. Rola, jaką mamy zaszczyt pełnić przy tej okazji, jest dla nas bardzo naturalna. Nie tylko dlatego, że wybrane miasta są trzema  azjatyckimi kierunkami LOT-u, do których wykonujemy regularne połączenia, ale również dlatego, że naszą misją jest promowanie Polski poza granicami kraju. Ten cel przyświeca wszystkim naszym działaniom – stwierdził prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest odpowiednie przygotowanie i komfort podróży przed tak wielkim i ważnym sportowym wydarzeniem jak igrzyska olimpijskie. Nowoczesna technologia Dreamlinera sprawia, że samoloty te idealnie nadają się do swojej roli […]. Ze swojej strony  zapewnimy naszym sportowcom wszystko co niezbędne, aby mogli wypocząć i zrelaksować się przed czekającymi ich wyzwaniami – dodał Rafał Milczarski.

Polski ruch olimpijski z wielką satysfakcją przyjmuje odnowienie wieloletniej współpracy z naszym narodowym przewoźnikiem lotniczym. Nasi sportowcy lubią latać z LOT-em, bo są pewni, że na pokładach jego coraz bardziej nowoczesnych  samolotów spotkają się zawsze z dobrą, troskliwą opieką załogi. Mają też ogromne zaufanie do pilotów […] – zwłaszcza, że nigdy nie brakowało i wciąż nie brak wśród nich znakomitych sportowców, w tym wielokrotnych medalistów najważniejszych imprez lotniczych – podkreślił prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.

LOT regularną współpracę rozpoczął z PKOl-em w 1972, kiedy odbywały się letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium. Polski przewoźnik towarzyszył sportowcom także m.in. podczas igrzysk zimowych w Vancouver oraz letnich w Londynie i Rio de Janeiro. W ramach obecnych działań z PKOl LOT został też partnerem organizacji wydarzeń olimpijskich terenie polskich miast, m.in. pikników olimpijskich w Warszawie (Nowe kierunki czarterowe PLL LOT , 2017-10-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.