Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatnie próby Brimstone

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 03 listopada 2017

Dział Military Air & Information BAE Systems i Royal Air Force (RAF, królewskie wojska lotnicze W. Brytanii) zakończyły próby kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powierzchnia Brimstone z głowicami bojowymi, przenoszonych przez samolot wielozadaniowy Eurofighter Typhoon.

Eurofighter odpala pocisk Brimstone / Zdjęcie: Eurofighter

Od lipca przeprowadzono 9 próbnych odpaleń i 9 prób zrzutu pocisków Brimstone, przy wsparciu Ministerstwa Obrony W. Brytanii, MBDA, QinetiQ, Eurofighter GmbH, Airbusa i Leonardo. Obejmowały one szereg konkretnych scenariuszy zrzutu, testowanych na różnych wysokościach, przy różnych prędkościach i przeciążeniach. Pociski odpalano z belek uzbrojeniowych umieszczonych w różnych miejscach pod skrzydłem samolotu i z różnych pozycji na belce wielozamkowej. 9 odpaleń Brimstone wykorzystano również do przeprowadzenia analizy danych i modeli działania uzbrojenia.

Celem prób było uzyskanie zezwolenia na integrację uzbrojenia w celu użycia operacyjnego. Dalsze próby w locie odbędą się na początku przyszłego roku. Po nich, w połowie 2018, nastąpi ocena operacyjna Brimstone, dokonana przez RAF, która obejmie kolejne odpalenia pocisków z głowicami bojowymi przed wprowadzeniem ich do wyposażenia.

Przystosowanie Typhoona do przenoszenia pocisków Brimstone jest częścią zestawu Phase 3 Enhancement (P3E), który obejmuje także system planowania misji i modernizację wyposażenia pokładowego. P3E to ostatnia część Projektu Centurion, którego celem jest płynne przejęcie zdolności uderzeniowych samolotów Tornado GR4 przez Typhoony (Postępy Centuriona , 2017-07-31, Niemieckie Eurofightery z GBU-48, 2017-09-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.