Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35A już są w Japonii

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 06 listopada 2017

Kontyngent US Air Force stacjonujący w bazie Kadena na japońskiej Okinawie został wzmocniony 12 wielozadaniowymi samolotami bojowymi F-35A Lightning II ze składu 34th Fighter Squadron (34. eskadry myśliwskiej) Rude Rams z 388th Fighter Wing (Skrzydła Myśliwskiego).

Jeden z F-35A ze składu 34th FS ląduje w bazie Kadena na Okinawie / Zdjęcie: USAF

Wraz z nimi do Japonii wysłano ok. 300 oficerów i żołnierzy służb inżynieryjno-lotniczych. Przelot z macierzystej bazy jednostki – Hill w stanie Utah – wykonano z międzylądowaniem w bazie Pearl Harbor-Hickam na Hawajach.

Pierwsza para F-35A wylądowała w Kadena już 30 października. Pozostałe samoloty dotarły tam pod koniec ubiegłego tygodnia. Minister obrony Japonii Itsunori Onodera skomentował, że przebazowanie F-35A jest wyrazem wypełnienia przez USA zobowiązań do ochrony regionu przed możliwymi zagrożeniami, w tym konfliktem z KRL-D (F-35B w demonstracji siły, 2017-08-31).

F-35A pozostaną na Okinawie przez 6 miesięcy. Pierwszą zamorską wyprawą personelu 34th FS była wiosenna misja w Europie (F-35A opuściły Europę, 2017-05-09). Od stycznia br. w innej japońskiej bazie – Iwakuni – stacjonują F-35B Lightning II ze składu Marine Strike Fighter Squadron 121 (eskadry myśliwsko-uderzeniowej USMC, VMFA-121) Green Knights (F-35B przybyły do Japonii, 2017-01-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra