Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bumar wychodził z kryzysu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 stycznia 2009

Po kryzysie z czasów rządów PiS Grupa Bumar w 2008 poprawiła wyniki finansowe. Ze względu na zapaść finansów MON, w 2009 spółce grożą poważne kłopoty.

Sprzedaż Grupy Bumar w 2008 wyniosła 3,2 mld zł. Oznacza to wzrost w stosunku do 2007 o ok. 14%. Mimo nie zawarcia przez zarząd z okresu rządów PiS żadnych istotnych kontraktów eksportowych, wartość sprzedaży zagranicznej Bumaru i jego spółek zależnych sięgnęła 377 mln USD (0,9 mld zł, ok. 28% całej sprzedaży).

Zysk brutto spółki wyniósł 31,5 mln zł, a netto 5,5 mln zł. Zysk odnotowało też 18 z 21 spółek kontrolowanych przez Bumar.

Wyniki Bumaru byłyby lepsze, gdyby udało się zrealizować dostawę do MON 16 kto Rosomak. Transportery są już praktycznie gotowe do odbioru (zamówienie na br. wynosi 54 kto). Na koniec roku MON zalegało Bumarowi aż 670 mln zł.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.