Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Litwa zakupi L-ATV?

Wojska lądowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 07 listopada 2017

Siły zbrojne Litwy mogą pozyskać kilkaset opancerzonych samochodów terenowych L-ATV produkowanych przez amerykańskie Oshkosh Defense.

Siły zbrojne Litwy mogą pozyskać kilkaset opancerzonych samochodów terenowych L-ATV 4x4 / Zdjęcie: MO Litwy

Ministerstwo obrony Litwy miało podjąć decyzję o zwróceniu się do rządu USA z prośbą o wydanie zgody na rozpoczęcie procedury zakupu kilkuset samochodów terenowych Light Combat Tactical All-Terrain Vehicle (L-ATV) 4x4. W grę może wchodzić pozyskanie co najmniej 200 pojazdów. Dostawy małyby rozpocząć się w 2021.

Litewskie L-ATV mogłyby zostać pozyskane w ramach amerykańskiego, rządowego programu Foreign Military Sales (FMS). Takie rozwiązanie uprościłoby procedurę zakupu wozów, ponieważ mogłyby one zostać wówczas nabyte za pośrednictwem amerykańskich sił zbrojnych, które są już na etapie wdrażania tych pojazdów do służby. Ponadto, decydując się na zakup L-ATV w ramach programu FMS, Wilno może wynegocjować korzystniejszy terminarz dostaw i atrakcyjniejszą cenę jednostkową pojazdów.

Siły zbrojne Litwy mogą tym samym zostać trzecim na świecie użytkownikiem pojazdów rodziny L-ATV. Produkowane przez Oshkosh Defense z Wisconsin wozy zostały już wybrane przez USA i Wielką Brytanię (Wielka Brytania zamawia JLTV, 2017-07-11).

Największa liczba pojazdów zostanie dostarczona amerykańskim siłom zbrojnym, które zamierzają pozyskać co najmniej 55 tys. wozów tego modelu w ramach programu Joint Light Tactical Vehicle. Zostaną one rozdzielone pomiędzy jednostki US Army i Korpusu Piechoty Morskiej USA (USMC), gdzie zastąpią obecnie eksploatowane samochody terenowe rodziny HMMWV (Zamówienie na kolejne JLTV, 2016-12-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.