Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Porozumienie Saaba z Base Group

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 listopada 2017

Szwedzka grupa zbrojeniowa Saab ogłosiła podpisanie umowy z polską spółką Base Group na dostawę komponentów dla 2 okrętów podwodnych A26 budowanych w stoczni w Karlskronie. Polska spółka specjalizująca się w wykonywaniu konstrukcji spawanych w całości wyprodukuje stalowe konstrukcje wraz z wyposażeniem, w których umiejscowione zostaną główne moduły napędowe szwedzkich okrętów.

Wybór Base Group na dostawcę wyposażenia dla szwedzkich okrętów podwodnych A26 nastąpił w wyniku kompleksowego badania rynku przeprowadzanego przez Saab wśród grupy międzynarodowych podmiotów / Zdjęcie: Saab

Wybór Base Group na dostawcę wyposażenia dla szwedzkich okrętów podwodnych A26 nastąpił w wyniku kompleksowego badania rynku przeprowadzanego przez Saab wśród grupy międzynarodowych podmiotów. W dążeniu do pozyskania odpowiednich partnerów przy budowie szwedzkich okrętów podwodnych, podobnie jak miało to miejsce przy wyborze Stoczni Remontowej Nauta do budowy okrętu wywiadowczego szwedzkiej marynarki wojennej, Saab stawia na cechy takie jak doświadczenie i jakość wykonywanej pracy.

Spółka Base Group będzie odpowiedzialna za przygotowanie i dostawę unikalnego rozwiązania konstrukcyjnego dla szwedzkich okrętów A26. Wyprodukowane w Polsce komponenty będą stanowić ważny element wyposażenia szwedzkich jednostek opartych na koncepcjach modułowej budowy i rozproszonej produkcji (A26 z wyrzutniami Tomahawków, 2017-05-21).

Saab jest w trakcie poszukiwania partnerów do realizacji dostaw komponentów, elementów wyposażenia oraz systemów, które mogą być wykorzystywane na okrętach podwodnych A26. Wyroby Base Group idealnie spełniają nasze wymagania. Spółka ma duże doświadczenie przy wykonywaniu konstrukcji spawanych ze stali i jestem bardzo zadowolony, iż dołącza do łańcucha dostaw dla szwedzkich okrętów A26. Dużym ułatwieniem wzajemnej współpracy jest bliska odległość pomiędzy naszymi krajami. Relacje biznesowe pomiędzy Szwecją a Polską są silne i możemy skorzystać na doświadczeniu i umiejętnościach polskich partnerów przemysłowych przy dostarczaniu wyposażenia dla szwedzkich okrętów A26. Base Group to pierwsza spółka na długiej liście potencjalnych partnerów z Polski” powiedział wiceprezes Saaba na Polskę  i kraje bałtyckie Jyrki Kujansuu.  

Mająca siedzibę w województwie pomorskim w Koszwałach spółka Base Group specjalizuje się w wykonywaniu różnych typów wysokiej jakości spawanych konstrukcji metalowych, dla potrzeb branży morskiej, energetycznej, kolejowej i chemicznej.

Umowa z grupą Saab na dostawę komponentów dla budowanych szwedzkich okrętów podwodnych A26 jest dla nas prestiżowym wyróżnieniem i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia jej realizacji. Wybór Base Group jest dowodem na to, że jesteśmy w stanie sprostać wysokim wymaganiom grupy Saab pod kątem jakości produkcji oraz terminów realizacji. Jesteśmy dumni, że Base Group została wybrana jako dostawca konstrukcji stalowych z wyposażaniem, w której umieszczone zostaną moduły z silnikami szwedzkich okrętów – powiedział prezes Base Group Jakub Kaszuba.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.