Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie Saaba z Base Group

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 listopada 2017

Szwedzka grupa zbrojeniowa Saab ogłosiła podpisanie umowy z polską spółką Base Group na dostawę komponentów dla 2 okrętów podwodnych A26 budowanych w stoczni w Karlskronie. Polska spółka specjalizująca się w wykonywaniu konstrukcji spawanych w całości wyprodukuje stalowe konstrukcje wraz z wyposażeniem, w których umiejscowione zostaną główne moduły napędowe szwedzkich okrętów.

Wybór Base Group na dostawcę wyposażenia dla szwedzkich okrętów podwodnych A26 nastąpił w wyniku kompleksowego badania rynku przeprowadzanego przez Saab wśród grupy międzynarodowych podmiotów / Zdjęcie: Saab

Wybór Base Group na dostawcę wyposażenia dla szwedzkich okrętów podwodnych A26 nastąpił w wyniku kompleksowego badania rynku przeprowadzanego przez Saab wśród grupy międzynarodowych podmiotów. W dążeniu do pozyskania odpowiednich partnerów przy budowie szwedzkich okrętów podwodnych, podobnie jak miało to miejsce przy wyborze Stoczni Remontowej Nauta do budowy okrętu wywiadowczego szwedzkiej marynarki wojennej, Saab stawia na cechy takie jak doświadczenie i jakość wykonywanej pracy.

Spółka Base Group będzie odpowiedzialna za przygotowanie i dostawę unikalnego rozwiązania konstrukcyjnego dla szwedzkich okrętów A26. Wyprodukowane w Polsce komponenty będą stanowić ważny element wyposażenia szwedzkich jednostek opartych na koncepcjach modułowej budowy i rozproszonej produkcji (A26 z wyrzutniami Tomahawków, 2017-05-21).

Saab jest w trakcie poszukiwania partnerów do realizacji dostaw komponentów, elementów wyposażenia oraz systemów, które mogą być wykorzystywane na okrętach podwodnych A26. Wyroby Base Group idealnie spełniają nasze wymagania. Spółka ma duże doświadczenie przy wykonywaniu konstrukcji spawanych ze stali i jestem bardzo zadowolony, iż dołącza do łańcucha dostaw dla szwedzkich okrętów A26. Dużym ułatwieniem wzajemnej współpracy jest bliska odległość pomiędzy naszymi krajami. Relacje biznesowe pomiędzy Szwecją a Polską są silne i możemy skorzystać na doświadczeniu i umiejętnościach polskich partnerów przemysłowych przy dostarczaniu wyposażenia dla szwedzkich okrętów A26. Base Group to pierwsza spółka na długiej liście potencjalnych partnerów z Polski” powiedział wiceprezes Saaba na Polskę  i kraje bałtyckie Jyrki Kujansuu.  

Mająca siedzibę w województwie pomorskim w Koszwałach spółka Base Group specjalizuje się w wykonywaniu różnych typów wysokiej jakości spawanych konstrukcji metalowych, dla potrzeb branży morskiej, energetycznej, kolejowej i chemicznej.

Umowa z grupą Saab na dostawę komponentów dla budowanych szwedzkich okrętów podwodnych A26 jest dla nas prestiżowym wyróżnieniem i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia jej realizacji. Wybór Base Group jest dowodem na to, że jesteśmy w stanie sprostać wysokim wymaganiom grupy Saab pod kątem jakości produkcji oraz terminów realizacji. Jesteśmy dumni, że Base Group została wybrana jako dostawca konstrukcji stalowych z wyposażaniem, w której umieszczone zostaną moduły z silnikami szwedzkich okrętów – powiedział prezes Base Group Jakub Kaszuba.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.