Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

5-milionowy pasażer w Balicach

Lotnictwo cywilne, 10 listopada 2017

9 listopada w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice odprawiony został 5-milionowy pasażer. Lotnisko to jest pierwszym regionalnym portem lotniczym w Polsce, które obsłużyło taką liczbę podróżnych w ciągu roku. Szczęśliwym pasażerem była pani Joanna, która wybrała się w podróż do Wenecji liniami lotniczymi easyJet.

Pierwszym 5-milionowym pasażerem obsłużonym przez polski regionalny port lotniczy w ciągu roku była pani Joanna, podróżująca z Krakowa do Wenecji liniami easyJet / Zdjęcie: MPL Kraków-Balice

Obsłużenie tak dużej liczby pasażerów nie byłoby możliwe, gdyby nie praca osób, które codziennie dbają o sprawny przebieg procedur lotniskowych. Do takiego wyniku z pewnością przyczynił się potencjał naszego regionu. A przede wszystkim oferta kilkunastu przewoźników, dzięki której pasażerowie mieli do wyboru w ciągu całego roku 100 bezpośrednich połączeń z Krakowa – powiedział prezes MPL Kraków-Balice Radosław Włoszek.

5-milionowa pasażerka otrzymała z rąk prezesa krakowskiego lotniska okolicznościowe upominki: tablet, voucher na dowolnie wybrany bezpośredni lot z Krakowa na europejskiej trasie i 5 wejść do luksusowej poczekalni Business Lounge. Na pozostałych pasażerów rejsu easyJet do Wenecji również czekały drobne upominki. Wszyscy odlatujący w tym czasie z Krakowa mogli też liczyć na poczęstunek okolicznościowym tortem.

Wśród 5 milionów pasażerów obsłużonych w tym roku na krakowskim lotnisku było ponad 50 tys. dzieci i ponad 14 tys. osób niepełnosprawnych. Najdłuższą trasę, liczącą około 16 tys. km – oczywiście z przesiadkami – pokonał pasażer lecący do Strahan w Australii, zaś najdłuższym bezpośrednim połączeniem z Krakowa obsługiwanym regularnie przez Dreamlinery PLL LOT, jest licząca około 8000 km trasa do Chicago (Wznowienie lotów Kraków – Chicago, 2017-07-04).

Milionowy podróżny w skali roku został obsłużony w Balicach po raz pierwszy 30 sierpnia 2005. 2-milionowego pasażera w skali roku odprawiono 3 listopada 2006, 3-milionowego 20 grudnia 2007, a 4-milionowego – 8 grudnia 2015 (4 miliony pasażerów w Balicach, 2015-12-09). Za każdym razem Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice osiągał takie wyniki jako pierwsze regionalne lotnisko w Polsce.

Na podstawie informacji Marcina Sigmunda


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.