Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze testy morskie HMAS Brisbane

Marynarka wojenna, Publikacje, Strategia i polityka, 20 listopada 2017

Drugi australijski niszczyciel rakietowy typu Hobart rozpoczął testy morskie.

HMAS Brisbane podczas zeszłorocznej ceremonii wodowania / Zdjęcie: MO Australii

Pierwsza seria testów morskich HMAS Brisbane (DDG 41), typu Hobart, potrwa kilka tygodni (Wodowanie HMAS Brisbane, 2016-12-15). Próby posłużą ocenie pracy podstawowych urządzeń pokładowych okrętu, w tym elementów systemu napędowego i układu nawigacji. Po ich zakończeniu niszczyciel powróci do stoczni ASC na południu kraju.

W 2018 HMAS Brisbane ma ponownie wyjść w morze, aby przeprowadzić drugą, bardziej skomplikowaną serię testów morskich. Tym razem ocenie poddane zostanie funkcjonowanie m.in. systemu zarządzania walką, uzbrojena i układu łączności. Zakłada się, że okręt zostanie przekazany marynarce wojennej Australii w połowie przyszłego roku.

HMAS Brisbane jest drugim niszczycielem rakietowym typu Hobart zbudowanym dla marynarki wojennej Australii. Pierwszy okręt, HMAS Hobart (DDG 39), został przyjęty do służby we wrześniu (HMAS Hobart w linii, 2017-09-25). W 2019 dołączy do nich ostatnia z jednostek tego typoszeregu, przyszły HMAS Sydney (DDG 42). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.