Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowa misja USS Higgins

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 listopada 2017

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Higgins opuścił port macierzysty w San Diego i rozpoczął nową misję bojową.

USS Higgins podczas przygotowań do opuszczenia bazy w San Diego i rozpoczęcia nowej misji bojowej / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 1st Class Trevor Welsh, USN

Niszczyciel rakietowy USS Higgins (DDG 76), typu Arleigh Burke, opuścił Naval Base San Diego w poniedziałek (Ostatnie ćwiczenia USS Theodore Roosevelt, 2017-08-07). Okręt i jego załoga skierowali się na wody Oceanu Spokojnego, rozpoczynając nową misję bojową, która potrwa siedem miesięcy.

USS Higgins ma docelowo skierować się w rejon odpowiedzialności 5. i 7. floty US Navy, gdzie spędzi większą część misji. Do jego zadań należeć będzie wspieranie sił wielonarodowej koalicji walczącej z ugrupowaniami islamistycznymi na Bliskim Wschodzie, a także udaremnianie przemytu narkotyków i broni, jak również współpraca szkoleniowa z siłami morskimi sojuszników i regionalnych partnerów.

Niewykluczone, że załoga USS Higgins będzie współpracować z marynarzami pełniącymi służbę na krążowniku rakietowym USS Monterey (CG 61), typu Ticonderoga, który przed miesiącem rozpoczął nieplanowaną wcześniej misję bojową (Nowa misja USS Monterey, 2017-10-13). Okręt skierowano na Bliski Wschód z bazy w Norfolk na wschodnim wybrzeżu USA w reakcji na braki sprzętowe US Navy, będące wynikiem dwóch kolizji na morzu z udziałem niszczyczycieli typu Arleigh Burke (Podano przyczyny wypadków niszczycieli USN, 2017-11-03). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.