Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Coronado na wschodnim Oceanie Spokojnym

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 listopada 2017

Amerykański okręt USS Coronado wszedł na wody wschodniego Pacyfiku, zmierzając do portu macierzystego w San Diego. Jednostka wraca do kraju po 14 miesiącach misji bojowej.

USS Coronado jest już we wschodniej części Oceanu Spokojnego / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Deven Leigh Ellis, USN

Powracający do kraju USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), wszedł dziś na obszar odpowiedzialności 3. floty US Navy, obejmujący wschodnie wody Oceanu Spokojnego. Okręt zmierza do San Diego w Kalifornii, gdzie dotrze po 14 miesiącach misji bojowej (Powrót USS Coronado, 2017-11-06).

Przez ponad rok jednostka prowadziła działania operacyjne na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego. W tym czasie USS Coronado współpracował z okrętami szesnastu flot regionalnych, uczestnicząc m.in. w jedenastu bilateralnych i wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Jednostka odbyła też kurtuazyjne wizyty w dziesięciu portach morskich w regione (USS Coronado z Cam Ranh, 2017-06-13).

W sierpniu USS Coronado wziął udział w ćwiczeniach morskich organizowanych w pobliżu wyspy Guam, których jednym z etapów było odpalenie przeciwokrętowego kierowanego pocisku rakietowego RGM-84 Harpoon Block 1C, wyposażonego w głowicę bojową (USS Coronado odpalił Harpoona, 2017-08-23). Cel znajdujący się poza zasięgiem urządzeń obserwacyjnych jednostki został wykryty i namierzony przez bezzałogowy statek latający MQ-8B Fire Scout i śmigłowiec MH-60S Seahawk. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.