Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USS Coronado na wschodnim Oceanie Spokojnym

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 listopada 2017

Amerykański okręt USS Coronado wszedł na wody wschodniego Pacyfiku, zmierzając do portu macierzystego w San Diego. Jednostka wraca do kraju po 14 miesiącach misji bojowej.

USS Coronado jest już we wschodniej części Oceanu Spokojnego / Zdjęcie: Mass Communication Specialist 3rd Class Deven Leigh Ellis, USN

Powracający do kraju USS Coronado (LCS 4), typu Independence, klasy Littoral Combat Ship (LCS), wszedł dziś na obszar odpowiedzialności 3. floty US Navy, obejmujący wschodnie wody Oceanu Spokojnego. Okręt zmierza do San Diego w Kalifornii, gdzie dotrze po 14 miesiącach misji bojowej (Powrót USS Coronado, 2017-11-06).

Przez ponad rok jednostka prowadziła działania operacyjne na zachodnich wodach Oceanu Spokojnego. W tym czasie USS Coronado współpracował z okrętami szesnastu flot regionalnych, uczestnicząc m.in. w jedenastu bilateralnych i wielonarodowych ćwiczeniach morskich. Jednostka odbyła też kurtuazyjne wizyty w dziesięciu portach morskich w regione (USS Coronado z Cam Ranh, 2017-06-13).

W sierpniu USS Coronado wziął udział w ćwiczeniach morskich organizowanych w pobliżu wyspy Guam, których jednym z etapów było odpalenie przeciwokrętowego kierowanego pocisku rakietowego RGM-84 Harpoon Block 1C, wyposażonego w głowicę bojową (USS Coronado odpalił Harpoona, 2017-08-23). Cel znajdujący się poza zasięgiem urządzeń obserwacyjnych jednostki został wykryty i namierzony przez bezzałogowy statek latający MQ-8B Fire Scout i śmigłowiec MH-60S Seahawk. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.