Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Islamiści giną w amerykańskim nalocie

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 22 listopada 2017

Ponad stu członków somalijskiej organizacji islamistycznej al-Szabab zginęło w amerykańskim nalocie.

Nalot na ośrodek szkolenia somalijskich islamistów miał stanowić kolejny akt nowej ofensywy amerykańskich sił zbrojnych wymierzonej w ugrupowania ekstremistyczne zagrażające stabilizacji regionu / Zdjęcie: Senior Airman Trevor T. McBride, USAF

United States Africa Command poinformowało w specjalnym komunikacie o efektach nalotu przeprowadzonego we wtorek przez amerykańskie lotnictwo operujące w rejonie Somalii. Amerykanie zbombardowali ośrodek szkoleniowy organizacji islamistycznej Harakat al-Szabab al-Mudżahedin, zlokalizowany ok. 200 km na północny-zachód od Mogadiszu.

W wyniku nalotu zginęło ponad stu islamistów przechodzących szkolenie oraz ich instruktorzy. Operacja lotnicza została przeprowadzona za zgodą i w koordynacji z rządem Somalii. Co więcej, zgodę na dokonanie nalotu miał wydać prezydent Donald Trump.

Wtorkowy nalot na pozycje al-Szabab w Somalii miał potwierdzić wzmożenie wysiłków amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w regionie oraz ich lokalnych sojuszników w walce z ugrupowaniami islamistycznymi działającymi w Afryce. W dn. 17-19 listopada amerykańskie lotnictwo zbombardowało pozycje bojówkarzy Ad-Daula al-Islamijja w Libii, zabijając co około dwudziestu islamistów. 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.