Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lurssen wygrało australijski przetarg

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 listopada 2017

Niemieckie przedsiębiorstwo Lürssen zwyciężyło w australijskim przetargu na dostawę dwunastu nowych okrętów patrolowych.

Nowe australijskie okręty patrolowe będą miały 80 m długości i mają wypierać 1700 t. Zostaną wyposażone m.in. w 40-mm działo morskie. Będą przenosić trzy łodzie półsztywne. Na pokładzie znajdzie się miejsce dla 60 osób, w tym 40 członków załogi / Zdjęcie: MO Australii

Nowe okręty patrolowe marynarki wojennej Australii zostaną zbudowane w oparciu o projekt OPV80 przygotowany przez niemiecką stocznię Lürssen. Canberra pozyska dwanaście jednostek tej klasy. Ich budowa będzie prowadzona w kraju (Przetarg na australijskie patrolowce, 2016-12-01).

Pierwsze dwa okręty mają powstać w stoczni ASC zlokalizowanej w Adelajdzie na południu kraju. Następnie budowa patrolowców zostanie przeniesiona do Australii Zachodniej. Kolejne dziesięć jednostek proj. OPV80 zbuduje grupa stoczniowa Austal i zlokalizowane w Henderson przedsiębiorstwo Civmec.

Patrolowce zostaną pozyskane w ramach programu SEA 1180, którego koszt oblicza się na 3,6 mld AUD (9,7 mld zł). Budowa pierwszego powinna rozpocząć się w czwartym kwartale 2018. Zakłada się, że konstrukcja każdego okrętu zajmie trzy lata. Oznacza to, że pierwszy z nich znajdzie się w linii w 2021, zastępując jeden z obecnie eksploatowanych okrętów typu Armidale (Pożar na HMAS Maryborough, 2017-05-29). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.