Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

12 kolejnych Rafale dla Kataru?

Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 26 listopada 2017

Dziennik La Tribune informuje o rozmowach między Katarem a Francją na temat zakupu 12 kolejnych myśliwców wielozadaniowych Dassault Rafale. Według informatora gazety, Katar odwiedził niedawno prezes Dassault Aviation, który złożył oficjalną ofertę zrealizowania opcji z poprzedniego kontraktu na sprzedaż Katarowi 24 Rafale (6 dwumiejscowych DQ i 18 jednomiejscowych EQ), podpisanego 4 maja 2015 (24 Rafale dla Kataru, 2015-04-30). Miał on wartość 6,3 mld Euro i obejmował – poza samolotami – także szkolenie, wyposażenie serwisowe i uzbrojenie dostarczane m.in. przez MBDA i Safran.

Oblot pierwszego Dassault Rafale EQ, 27 marca 2017, Bordeaux-Merignac / Zdjęcie: Dassault Aviation

Podpisanie ewentualnego kontraktu na dostawę kolejnych 12 Rafale wymaga prolongaty terminu realizacji opcji. Według La Tribune, Katar już o nią wystąpił. Być może do zawarcia nowego kontraktu dojdzie podczas wizyty w Katarze prezydenta Francji, Emmanuela Macrona, zaplanowanej na 7 grudnia.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.