Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HIMARS i AMRAAM dla Polski

Wojska lądowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 29 listopada 2017

DSCA poinformowała Kongres USA o zamiarze sprzedaży Polsce elementów wyrzutni rakietowych HIMARS i pocisków AMRAAM.

Wielkość zamówienia na zestawy GMLRS M31A1/M30A1 i M57 ATACMS sugeruje, że w grę wchodzić może zakup minimalnej liczby pocisków rakietowych obu typów, niezbędnej do wyposażenia i użycia operacyjnego trzech dywizjonowych modułów ogniowych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, które MON zamierza sformować w ramach programu Homar. Można więc zakładać, że pozyskanie dodatkowego uzbrojenia wymagałoby złożenia kolejnego zamówienia w USA lub uruchomienia – przynajmniej w pewnym, ograniczonym zakresie – produkcji niektórych zestawów rakietowych w Polsce / Zdjęcie: Cpl. Ismael E. Ortega, USMC

Agencja ds. Współpracy Obronnej i Bezpieczeństwa (DSCA) poinformowała Kongres USA o zamiarze sprzedaży Polsce elementów wyrzutni rakietowych HIMARS i pocisków AMRAAM. Koszt uzbrojenia szacowany jest na 500 mln USD (1,77 mld zł).

Warszawa chce zakupić szesnaście zasobników GMLRS M31A1 z głowicami odłamkowo-burzącymi i dziewięć zasobników M30A1 z ładunkami przeznaczonymi do rażenia celów obszarowych, mieszczących po sześć pocisków każdy. Wyrzutnia HIMARS przenosi jeden zasobnik GMLRS, a wyrzutnia M270 MLRS – dwa.

Rząd RP wnioskował też o kupno 61 pocisków rakietowych M57 ATACMS, 34 modułów pocisków szkolnych LCRR, 8 układów nawigacyjnych, 1642 zestawów naprowadzania i kierowania dla pocisków GMLRS i odbiorników GPS (PLGR), wraz z wyposażeniem do prób, szkoleniem i zapewnieniem wsparcia eksploatacji. Wartość umowy szacowana jest na 250 mln USD (886 mln zł, Lockheed Martin w programie Homar, 2017-07-05).

Polska otrzymała też zgodę na zakup 150 kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze średniego zasięgu AIM-120C-7 AMRAAM wraz z zasobnikami do ich przechowywania, częściami zamiennymi, wyposażeniem do prób i eksploatacji. Producent – koncern Raytheon Missile Systems – ma zapewnić także dokumentację techniczną, szkolenia i wsparcie logistyczne. Szacowana wartość zakupu to 250 mln USD. Nie jest znana propozycja offsetu związana z tym kontraktem. 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.