Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Filipiny kupiły Super Tucano

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 30 listopada 2017

Rząd w Manili złożyła zamówienie na 6 samolotów uderzeniowych Embraer A-29 Super Tucano. Ich dostawy rozpoczną się w 2019. Samoloty będą używane przez Hukbong Himpapawid ng Pilipinas (wojska lotnicze Filipin) do zadań bezpośredniego wsparcia lotniczego, przechwytywania statków powietrznych przeciwnika i obserwacji.

Dostawy Super Tucano dla wojsk lotniczych Filipin rozpoczną się w 2019 / Zdjęcie: Embraer

Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez wojska lotnicze Filipin, naszego drugiego użytkownika w regionie Azji i Pacyfiku. Super Tucano to najlepszy lekki samolot uderzeniowy na rynku i jesteśmy przekonani, że będzie spisywał się doskonale podczas misji, do jakich wykonywania został wybrany – powiedział Jackson Schneider, prezes Embraer Defense & Security (Kolejne A-29 dla Afganistanu, 2017-10-26, Super Tucano z USA dla Nigerii, 2017-08-05).

Super Tucano prawdopodobnie zastąpią flotę 8 przestarzałych Rockwell OV-10 Bronco. Na początku tego roku, kiedy bojownicy Państwa Islamskiego przejęli miasto Marawi na wyspie Mindanao okazało się, jak bardzo filipińskie siły zbrojne potrzebują samolotów zdolnych do wykonywania zadań bezpośredniego wsparcia lotniczego. W walkach o odzyskanie miasta wzięły udział samoloty KAI FA-50PH, wykonujące ataki z użyciem uzbrojenia precyzyjnego na pozycje islamistów ukrytych w budynkach (Oblot FA-50PH, 2015-06-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.