Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DHL Express odbiera pierwszego A330-300P2F

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 01 grudnia 2017

DHL Express jest pierwszym użytkownikiem nowego frachtowca A330-300 Passenger-to-Freighter (P2F), przebudowanego z samolotu pasażerskiego. Zadanie to wykonało przedsiębiorstwo Elbe Flugzeugwerke (EFW) z Drezna, będące spółką joint venture ST Aerospace i Airbusa.

Pierwszy A330-300P2F przekazany DHL Express / Zdjęcie: Airbus

Prototyp A330-300P2F oblatano w październiku. Następnie, po pomyślnym zakończeniu prób, w listopadzie samolot uzyskał Uzupełniający Certyfikat Typu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). DHL Express zamówiło 8 A330-300P2F, z opcjami na kolejne 10 (Oblot A330-300P2F, 2017-10-11).

DHL Express bardzo cieszy się z wprowadzenia pierwszego A330-300 P2F do działalności komercyjnej w ramach naszej międzynarodowej siatki połączeń. Pierwszy samolot posłuży do obsługi tras na terenie Azji i Pacyfiku – powiedział Geoff Kehr, wiceprezes ds. zarządzania flotą lotniczą DHL Express.

Gratulujemy DHL odebrania pierwszego A330-300P2F. Jesteśmy przekonani, że ten nowy frachtowiec średniej wielkości przyniesie znaczące korzyści międzynarodowym operacjom DHL. Dzięki dużej pojemności i niezrównanej ekonomice A330-300P2F pozwala operatorom zwiększyć oferowanie na rynkach, na których eksploatowane frachtowce średniej wielkości stają się zbyt małe – dodał Christopher Buckley, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.