Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Żołnierze 10.BKPanc. wylecieli do Afganistanu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 grudnia 2017

29 listopada grupa żołnierzy z 10. BKPanc. ze Świętoszowa wyleciała do Afganistanu w ramach VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa wylecieli na misję do Afganistanu / Zdjęcia: szer. Natalia Wawrzyniak, 10.BKPanc.

29 listopada na placu apelowym 10. Brygady Kawalerii Pancernej odbyła się zbiórka, podczas której pożegnano żołnierzy udających się do Afganistanu (Pożegnanie żołnierzy VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-25). Po jej zakończeniu wojskowi zostali przewiezieni autokarami do Wrocławia, skąd wylecieli na misję na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III.

Żołnierze VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan przygotowywali się do wylotu na misję od kilku miesięcy. W połowie października zakończono ich certyfikację (Zakończono certyfikację VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-18). Jej kulminacyjnym momentem było ćwiczenie pk. Kabul VII, podczas którego żołnierze zostali sprawdzeni i ocenieni pod względem właściwego przygotowania do wykonywania zadań wynikających z charakteru misji, w tym znajomości procedur ewakuacji rannych z miejsca, gdzie pojazd najechał na minę, prowadzonej pod ostrzałem nieprzyjaciela (Certyfikacja VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-11).

Trzon VII zmiany PKW Afganistan stanowią żołnierze 10. BKPanc. Ponad siedemdziesięciu z około dwustu trzydziestu członków misji służy na co dzień w świętoszowskiej brygadzie. Pozostali wydzieleni są z innych jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej, 10.BKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.