Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Żołnierze 10.BKPanc. wylecieli do Afganistanu

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 01 grudnia 2017

29 listopada grupa żołnierzy z 10. BKPanc. ze Świętoszowa wyleciała do Afganistanu w ramach VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Żołnierze 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa wylecieli na misję do Afganistanu / Zdjęcia: szer. Natalia Wawrzyniak, 10.BKPanc.

29 listopada na placu apelowym 10. Brygady Kawalerii Pancernej odbyła się zbiórka, podczas której pożegnano żołnierzy udających się do Afganistanu (Pożegnanie żołnierzy VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-25). Po jej zakończeniu wojskowi zostali przewiezieni autokarami do Wrocławia, skąd wylecieli na misję na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego C-17 Globemaster III.

Żołnierze VII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan przygotowywali się do wylotu na misję od kilku miesięcy. W połowie października zakończono ich certyfikację (Zakończono certyfikację VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-18). Jej kulminacyjnym momentem było ćwiczenie pk. Kabul VII, podczas którego żołnierze zostali sprawdzeni i ocenieni pod względem właściwego przygotowania do wykonywania zadań wynikających z charakteru misji, w tym znajomości procedur ewakuacji rannych z miejsca, gdzie pojazd najechał na minę, prowadzonej pod ostrzałem nieprzyjaciela (Certyfikacja VII zmiany PKW Afganistan, 2017-10-11).

Trzon VII zmiany PKW Afganistan stanowią żołnierze 10. BKPanc. Ponad siedemdziesięciu z około dwustu trzydziestu członków misji służy na co dzień w świętoszowskiej brygadzie. Pozostali wydzieleni są z innych jednostek Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

Na podstawie informacji kpt. Katarzyny Sawickiej, 10.BKPanc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.