Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Obsługa naziemna F-16

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 grudnia 2017

BAE Systems podpisało z Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technologicznym umowę o współpracy w ramach dostawy sprzętu do obsługi naziemnej polskich samolotów wielozadaniowych F-16.

BAE Systems i WCBKT będą współpracować w ramach świadczenia usług obsługi naziemnej polskich samolotów wielozadaniowych F-16 / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Umowę zawarto na pięć lat. Obejmie ona szkolenia, dostawę części zamiennych i usług inżynierskich. Prace rozwojowe i produkcja będą prowadzone zarówno w należących do BAE Systems amerykańskich zakładach Electronic Systems, jak również na terenie WCBKT w Warszawie.

BAE Systems zatrudnia obecnie ponad 100 osób w zakładach w Poznaniu. Są one odpowiedzialne za opracowanie produktów i świadczenie usług z zakresu zarządzania ryzykiem i wykrywania oszustw, a także działania dotyczące obszaru zgodności.

Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne działa od 1968 i zatrudnia ok. 150 pracowników. Dzięki podpisanej umowie będzie mogło znacznie poszerzyć swoją ofertę. Pozwoli to spółce wykorzystać zakres usług Centrum Dostaw i Serwisu Sprzętu NOSP, które stanie się integralną częścią WCBKT i zabezpieczy w pełni potrzeby Sił Zbrojnych RP w obszarze naziemnej obsługi statków powietrznych (Koniec służby PKW Orlik 7, 2017-08-30). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.