Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozpoczęto Vigilant Ace

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 grudnia 2017

Dzisiaj rozpoczęły się ćwiczenia Vigilant Ace 18, w których udział biorą jednostki sił zbrojnych Republiki Korei i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jak twierdzi południowokoreański resort obrony manewry mają na celu zademonstrowanie woli i zdolności bojowych Seulu i Waszyngtonu, gotowych do zareagowania na prowokacje KRL-D.

F-22A przybyły z Alaski do Republiki Korei na ćwiczenia Vigilant Ace w sobotę 2 grudnia / Zdjęcie: US Air Force

Z kolei rzecznik 7. Armii Lotniczej USA oświadczył, że ćwiczenie ma na celu zapewnienie interoperacyjności między US Air Force i Daehanminguk Gong-gun (wojskami lotniczymi Republiki Korei), a także zbudowanie gotowości do obrony Republiki Korei przed atakiem ze strony Koreańskie Republiki Ludowo-Demokratycznej. Nie jest to jednak bezpośrednia reakcja na jakąkolwiek północnokoreańską prowokację. (29 listopada rząd w Pjongjangu przeprowadził test pocisku balistycznego dalekiego zasięgu Hwasong 15, Kolejny koreański test rakietowy, 2017-11-29). Najważniejszy jest udział naszych najnowszych samolotów w ćwiczeniach takich jak Vigilant Ace, ponieważ dzięki temu dowiadujemy się więcej na temat zdolności F-35 i ich najskuteczniejszego użycia razem z innymi samolotami platformami – dodał rzecznik 7. Armii Lotniczej USA.

W ćwiczeniach ma wziąć udział ok. 230 samolotów i 12 tys. żołnierzy ze składu sił zbrojnych Republiki Korei oraz US Air Force, US Marine Corps i US Navy. Wśród nich jest m.in. 6 wielozadaniowych samolotów bojowych F-22A Raptor z 3. Skrzydła z bazy lotniczej Elmendorf-Richardson na Alasce, 6 F-35A Lightning II z bazy lotniczej Kadena i 12 F-35B z bazy lotniczej Iwakuni, a także ponad 10 myśliwców F-16C i zbliżona liczba F-15C, 6 samolotów walki elektronicznej EA-18G Growler i samoloty wczesnego ostrzegania i kierowania E-3 Sentry AWACS. Amerykanie mają też wysłać niesprecyzowaną liczbę bombowców strategicznych B-1B Lancer. Rząd w Seulu wysłał na manewry samoloty wielozadaniowe F-15K i KF-16, myśliwce F-5, uderzeniowe FA-50 i KA-1 oraz samoloty wczesnego ostrzegania i kierowania 737 AEW&C (F-35A już są w Japonii , 2017-11-06).

Podczas ćwiczeń, które zakończą się 8 grudnia, amerykańskie i południowokoreańskie samoloty maja operować z 8 baz. W trakcie misji, wykonywanych niezależnie od pory doby, lotnicy US Air Force i Daehanminguk Gong-gunmają szkolić się w precyzyjnych uderzeniach na cele odwzorowujące północnokoreańskie mobilne wyrzutnie pocisków balistycznych, stanowiska artylerii i zakłady produkujące broń nuklearną, a także w zwalczaniu desantu (F-22 i F-35 będą stacjonować w Republice Korei?, 2017-09-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.